Hangi Güç?

İnsanlar istedikleri şey olsun diye birçok şeyi yaparlar. Mesela, kuyuya para atarlar ya da gökyüzünde kayan bir yıldız gördüklerinde dilek dilerler. Ama benim istediğim güce sahip olanların tek yapması gereken şey ise resim çizmektir. Evet, doğru! Benim istediğim güç, resim çizmek ve çizdiğim resmin gerçek olması.

Örneğin, benim en çok istediğim şey bilim insanı olmak! Eğer ben yetişkin, deneyler yapan beyaz önlüklü bir kadın çizip üzerine, ben yazarsam belki gelecekte bilim insanı olup dünyayı gezebilirim! Yani arkadaşlar, hayallerinizin yüzde yüz, kusursuz bir şekilde olmasını istiyorsanız, benim seçtiğim gücü seçebilirsiniz. Üstelik, bu güçle diğer güçlere de sahip olabilirsiniz. Demek istediğim, kapın bir kağıt kalem, çizin yüksek yerlerde istediğiniz kadar uçtuğunuzu. Yani düşünsenize bir güçte bir sürü süper güç var! Ayrıca arkadaşlar, bu güç sizi kötü durumlardan da kurtarabilir. Örneğin, arkadaşınız size küstü ve onu ikna etmeye çalışıyorsunuz, ama hiç vazgeçmiyor. Alın bir kağıt kalem, onunla sarıldığınızı ve barıştığınızı çizin ve birkaç dakika sonra bunlar yaşansın. Mesela, alın bir kağıt kalem, geçmişe gidip Adile Naşit, Halit Akçatepe, Kemal Sunal, Barış Manço, Tarık Akan, Münir Özkul, İhsan Yüce ve en önemlisi Mustafa Kemal Atatürk ile konuşup, röportaj  yaptığınızı ve oyunlar oynadığınızı düşünün. Mükemmel değil mi? Şimdi de, özellikle pandemi sürecinde ihtiyacımız olan şey, koronayı yok etmek! Düşünün, kuzenler, arkadaşlar, birbirini seven insanlar sarılacak ve herkes maskeleri havaya atacak! Harika bir gelecek…

Evet, hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz çok şey olabilir, ancak hayatımız bizim istediğimiz hızda ilerlemiyor, yani şimdilik beklemek zorundayız hayallerimizi gerçekleştirmek için. Ancak bana hayallerimi gerçekleştirmek için bir şans verildi ve ben bu şansı süper ama gerçekten de çok süper bir gücü elde ederek değerlendirdim. Artık beklemek zorunda kalmadan hepsi benim kalemim ve de kağıdım ile oluyor. Hayal et ve resmini çiz ve gerçekleştir. Çooook eğlenceli değil mi?

(Visited 10 times, 1 visits today)