HAPİSHANE SAYISI MI? YENİ KANUNLAR MI?

Eğer hapishane sayısı artırılırsa polisler mahkumların gitmesi gereken hapishaneyi bulmakta zorlanacaktır. Ayrıca ne kadar hapishane olursa olsun bu suçlar bitmeyecektir.
Eğer suç oranını azaltacak kanunlar çıkartılırsa bu kanunlar ülkedeki suç oranını azaltacak. Suç oranının azalması o ülkedeki vatandaşların huzur ve mutluluk içinde yaşamasını ve güvenli bir şekilde hayatlarını devam ettirmesini sağlar. Devletle vatandaş güven içinde yaşar. Hiçbir insan suç işlemeye kalkışamaz veya suç işleyemez. Örnek vermek gerekirse bu kanunlara “Hiç kimse hırsızlık yapamaz. Yapan mahkeme kararıyla bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası alabilir veya mahkeme kararıyla çaldığı eşyayı veya parayı geri verebilir.” Bu kanun baz alınırsa hiçbir insan hırsızlık yapamayacak ve ülkede hırsızlık veya başka bir suç işlenemeyecek.
Özetlemek gerekirse hapishane sayısını artırmaktansa suç oranını azaltacak yeni kanunlar çıkarılmasını tercih ederim. Çünkü kanun her zaman üstündür. Bir ülkede kanunlar işlemiyorsa o ülkede suç oranı çok yüksektir. Bu suç oranını azaltmak için yeni kanunlar çıkartılmalı.

(Visited 2 times, 1 visits today)