Hareketsiz Yaşam

Hareketsiz yaşam şimdiden hepimizi ele geçirdi bu hareketsizliğin ileride artacağını düşünürsek , hareketsiz yaşam hangi sektörlerin bitimine yol açacak hangi sektörleri zirveye taşıyacak ?

İnsanların hareket ihtiyacı olmadan bazı işleri yapmaya başladığından beri her şey çok hızlı ilerledi. İnsanlar yaşamlarını kolaylaştırmak için onlar yerine hareket edecek makinalar yapmaya başladılar bu olay teknoloji devrinin başlangıcı oldu ve artık bir şirket bile açmak çok kolay bir hale geldi. Hareketsizlik insanların başka mesleklere yönlenmesini hareket gerektiren vücutlarını zorlayacakları sektörlerden çıkmalarını ve yerine daha çok teknolojik sektörlere yönlenmelerini sağladı. Bu hareketsizlik ilk olarak insanların mesleklerine işledi ağır işler yapan işçiler yerine daha hızlı ve güçlü makineler yerleştirildi bu da bütün meslek düzeninin değişmesine sebep oldu. ağır işlerde çalışan işçi oranı ani bir düşüş yaşarken teknoloji alanında çalışılan mesleklerde ise çok yüksek bir artış oldu. Teknoloji insanların hareketini elinden alması böyle başladı ve yavaşça bütün yaşamımıza işledi ,insanlar kafalarını telefondan kaldırmaz oldu , başka insanlarla yüz yüze konuşmak yerine mesaj atmayı tercih eder oldular bu da insanların hareketsiz yaşamaya başlamasına neden oldu.

Aslında bu durum bu kadar da kötü değildi çünkü hareketsizlik bir yandan da insanların beyninin gelişmesini sağladı sadece vücutlarına yüklenip daha çok iş yapmak yerine beyinlerini geliştirip bu işleri nasıl daha hızlı yapabileceklerine odaklandılar bu da teknolojinin gelişmesine ve insanların her yönden zaman kazanmasını sağladı. Hareketsizlik insan gücü devrini bitirerek teknoloji devrini tamamen başlatmış oldu bu insanlık için çok önemliydi çünkü insanlar sadece yaşamak için çalışırken zaman bulmaya başlamalarıyla beraber dünyayı ve evreni araştırmaya başladılar bu da bir çok bilim dalının ortaya çıkmasını sağladı. Hareketsizlik insan gücüne olan ihtiyacı ve bu durumdaki meslekleri azaltırken yerine beyin gücünün yüksek olduğu araştırmaya ve anlamaya bağlı mesleklerim zirve yapmasını sağladı.

Hareketsizlik aynı zamanda sadece meslekleri değil insanların fiziklerini de büyük bir ölçüde etkiledi . Eski insanların boyları daha uzun ve kas yapıları daha büyükken beyinleri de bir o kadar küçüktü şimdi baktığımızda ise tam tersi olduğunu görebilirsiniz bu hareketsizliğin insanlar üzerindeki en büyük etkisidir. İnsanlar kendi vücut yapılarını bile değiştiriyorken sektörlerin değişmemesi bir mucize olurdu herhalde. Hareketsiz yaşam teknoloji ile ilgili daha çok beyin gücüne ihtiyaç duyulmasını sağladı bu yüzden vücut gücü beyin gücünün arkasında kaldı. Beyin gücü dünyayı nasıl değiştirebileceğini herkese gösterdi ve bunun üzerine insanlar kendilerini beyinlerini geliştirmeye adadılar.

Dünya üzerindeki tek beynin yaşamını değiştirebilecek kadar kullanan canlılar biziz eğer bunu yapmasaydık zaten bize verilen bu şansı kullanamamış olurduk bu yüzden yeni sektörlerin hayatımıza girmesi bütün insanlık için çok önemli bir yer almasını sağladı ve bize yaşamımızı kendimiz kurma şansını verdi.

(Visited 107 times, 1 visits today)