Harika Bir Oyun

Geçtiğimiz günlerden bir gün, sokağımızda oturan arkadaşlarımızla sokağa çıkıp oyun oynamak istedik. Arkadaşım Eliz çok heyecanlıydı. Çünkü yeni bir oyun öğrenmiş ve bize göstermek için sabırsızlanıyordu. Sitemizdeki tüm arkadaşlarımızla Eliz’in evine gittik.

Bu yeni oyunu Eliz bize tüm heyecanı ile anlatmaya başladı. Oyunu anladıktan sonra aramızdan bir ebe seçtik. Ebe, yine sitemizde oturan İbrahim arkadaşımız oldu. 1 den 20’ye kadar saydı. Bizde 20 rakamı olmadan etrafta saklanmıştık. 20 rakamı söylediğinde olduğumuz yerde dona kalmıştık. Hareket etmek yasaktı. İbrahim beni gördü ve tam yakalayacakken Pamir isimli arkadaşımız İbrahim’ e seslendiği için, İbrahim ses çıkaran kişiye gitmek zorundaydı. Oyunun kuralı buydu. Pamir  maalesef yakalanmıştı. Bu arada Pamir tabi ki ebe oldu. Pamir ebe olarak 1 den 20’ye kadar sayacakken annesi Eliz’i yanına çağırdı ve konuştuklarını biz duyamadık.

Sonra Eliz yanımıza geldi ve “az sonra söyleyeceklerime inanamayacaksınız” dedi. Eliz “bugün doğum günü olduğunu” ve herkesi sinemaya götüreceğini söyledi. Bizlerde ailelerimizden izin alarak hemen Eliz’in annesinin arabasına bindik. Sinemaya güle oynaya gittik. Sinema çok güzeldi. Sessizce filmimizi izledik. Mısır yedik. Bugünü hiç unutmayacağım. Benim için çok ama çok güzel günlerden birisiydi.

(Visited 131 times, 1 visits today)