Harita

 

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Yıl 2020 bu mektubu okuyan her kimse bu mektubu hemen yetkili kişilere vermenizi emir ediyorum! Evet kesinlikle çok ilgin bir başlangıçtı bir mektup için ve biraz da ürütücüydü sebebi ise bu mektubu evimizin bodrum katında bulmamdı. Bu mektubu görür göremez aslında hemen aile bireylerimden birine vermem gerekiyordu ama tabii ki de vermemeyi tercih edip mektubu alıp odama koştum. Ve mektubu açıp okumaya başladım ama okuduğum her satırda daha da çok üzülüyor ve korkuyordum artık bu iş beni aşmaya başlamıştı bu yüzden mektubun fotoğrafını çekip hiç kimseye bir şey söylemden sahte bir hesapla internete paylaştım ve bu konuda bana yardımcı ola bilecek insanlar ile bir takım oluşturamaya başladım.

Saniyeler içinde çok fazla kişiden mesajlar alamaya başlamıştım telefonumu yanından hiç ayırmıyordum gelen mesajların hepsini tek tek okumaya çalışıyordum. Ama bu zordu çünkü bir sürü kişi bana yardım edeceğini söylüyorlardı ama hiç tanımadığım kişilere güvenmek bir ilginçti ama tek çare buydu hemen gerekli kişileri toplayıp bir grup kurmuştum.

Ve hemen bu sorunu nasılı çözeceğimiz konuşmaya başladım herkes yaptığımız planı anladıktan sonra Devletimizin yardımı ile yurt dışına çıkıp bur da yazan eşyaların hepsini bulup tek tek satın aldık ve ülkemize geri döndük. Ülkeye geri döndüğümde çok endişeliydim ve ne yapacağımı bilmiyordum. Evime geçtiğimde aldığım bütün eşyaları puzzle gibi dizdim ve karşıma bir harita çıkmıştı bende ne haritası olduğunu merak edip internette araştırmaya karar verdim. Ama hiçbir sonuç bulamamıştım hatta haritanın gösterdiği yerde ne olduğu hakkında bile fikrim yoktu.

Bende aramaya koyuldum. Günler geçtikten sonra sonunda haritada işaretlenen yeri bulmuştum. Tam üstüne geldiğimde gözlerime inanamamıştım adeta şok geçirmiştim. Kocaman bir delik ve içi bomboş. Sadece 1 tane mektup daha var. Korku ve dehşet içerisinde mektubu yavaşça açtım ve içinde fotoğraflar vardı. Önce anlamamıştım ama sonra bunların benim ailemin fotoğrafları olduğunu anladım.

Koşarak arabama atladım ve arabayı çalıştırdım. Yolda giderken aynı zamanda ağlayıp aynı zamanda olanları idrak etmeye çalışıyordum. Bu adam benden ve ailemden ne istiyordu bir türlü anlayamamıştım. Annemlerin evine gittiğimde çoktan ölmüşlerdi annem küvette babam da televizyonun karşısında oturuyordu. Ben ise suçluluk duygusundan kendime vuruyordum ne yapacağımı bilemedim sonra düşündüm. Benim çocukluğumda bir arkadaşım vardı ve ben onu hırsızlık yaptığı için şikayet etmiştim. Birkaç yıl hapiste yatmıştı ve benim yanıma gelip ” Seninle işim daha bitmedi. ” demişti. O anda haritada hazine olduğunu ve hazineyi bulmak için beni kandırdığını yetmeyip bir de intikam için ailemi öldürmüştü. Harita ise benim gözümü o kadar kör etmişti ki elimde olanın farkındabile değildim. 

(Visited 18 times, 1 visits today)