Harry Potter Hakkında Bilinmeyenler-2

 

Bu yazımda Harry Potter hakkında muhtemelen bilmediklerinizin 2. kısmını derledim. Hadi başlayalım.

Yazıma başlamadan önce geçen günlerde ölen Harry Potter filmlerinde Mr. Ollivander rolündeki John Hurt için asalar havaya. Lumos /*…

 

 

 

 

 

 

1-Severus Snape ve patronosu

Severus Snape’in ilk patronusu kartaldır. Filme dişi geyik olmasına karşın bu durum Lilly’e aşık olduktan sonra gerçekleşmiştir.

 

2-Gelecekteki Meslekler

Ron ve Harry Hogwarts Savaşından sonra sihirbaz olmuştur. Neville Longbottom Hogwarts’dan mezun olduktan sonra Hogwarts’da bitki bilimi dersinin öğretmenliğini üstlenmiştir. Hermione sihir bakanı, Draco Malfoy ise Gringotts’ta bankacı olmuştur. Harry’nin karısı Ginny ise en başta bir quditch oyuncusuydu ama çocukları olduktan sonra Gelecek Postası’nda spor ile alakalı köşe yazıları yazmaya başladı.

 

 

3-Draco ve Harmione.

J.K. Rowling’in sonradan yaptığı bir açıklamaya göre Draco her zaman Harmione’yi sevmiştir ama onun hayatını mahvetmemek için ona söylememiştir. Bundan yıllar sonra ise Harmione’ye bir mektup yollayıp içini dökmüş ve onu sevdiğini söylemiştir.

3-Thonks ve ilk patronusu.

Bir dönem Hogwarts’ta Karanlık sanatlara karşı savunma dersi veren Lupin’e aşık olduğu zaman patronusu kurda dönüşmüştür.

4-Hermione ve obliviate.

Hermione 7. filmde anne ve babasına obliviate büyüsünü yapıyor.(annesi ve babası muggle olduğu için sihir dünyası hakkında hiçbir şey bilmemesi gerekiyor.) Ama aslında o obliviate değil bir çeşit geçici hafıza büyüsü. Yani savaştan sonra ailesinin yanına geri dönüyor.

5-Kelid aynasının sırrı.

Eğer bir aynaya bakarsanız kendinizi tam tersi şekilde görürsünüz. Kelid kelimesinin tersten okunuşu ise dilektir. Hatta bu filmin İngilizce versiyonunda da mevcut. Erised’in tersi desire yani dilek.

 
6-Albus Severus.

Harry Potter’ın ikinci oğlu Albus Severus’un patronusu bir hipogriftir.

 

7-Newt Scamender.

Ne kadar Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar filminde Newt’in Hogwarts’tan atıldığı söylense de Newt’in yazdığı kitap Hogwarts’ta ders kitabı olarak kullanılıyor.

 

8-Voldemort.

Voldemort Hogwarts Savaşı’nda öldüğünde 71 yaşındaydı.

 

9-Sualtı sahneleri.

Harry Potter filmlerindeki sualtı sahneleri çekilirken arkası mavi olan bir su tankı kullanıldı. Daniel 8 filmde suda toplam 48 saat ve 2 boğulma tehlikesi geçirdi.

 

 

10-Hermione ve Ron.

Hermione ve Ron’un 8. filmdeki sırlar odasından Basilisk dişini alıp sonrasında Hufflepuff’un kadehini yok ediyorlardı. Sonrasında ise  Hermione ve Ron öpüşüyorlardı. Bu sahneyi 5 kere çekmek zorunda kalmışlar çünkü Ron yani Rupert Grint gülmeden duramamış. Aynısı 7. filmde de Harry ve Hermione’nin öpüştüğü sahnede de gerçekleşmiş ve o sahneyi Rupert’ın gülme sesinden  çekemedikleri için Rupert’ı setten çıkarmak zorunda kalmışlar.

 

11-Nicolas Flamel.

Nicolas ilk filme düşünüldüğü gibi ölmedi. Kendisi hala yaşıyor. Ayrıca 1400’lü yıllarda yaşamış Nicolas Flamel adlı bir simyacı var ve öldükten sonra ortaya çıkan “dedikodulara” göre her şeyi altına çeviren bir taş keşfettiği söyleniyor.

 

 

Bu yazımda 1. yazıma göre daha az bilinen bilgileri derledim umarım beğenmişsinizdir.

(Visited 626 times, 1 visits today)