Harry Potter Ve Felsefe Taşı

Harry potter’ın hem film serisi hem de kitap serisi vardır. Bu serilerin ilk kitabı felsefe taşıdır. Kitaplarda  Hogwarts büyücülük okulunda eğitim gören Harry Potter ve arkadaşları Hermione Granger ve Ron Weasley’in yaşadıkları maceraları anlatır. İlk kitap felsefe taşı, Harry adlı çocuğun anne babasının ölüp başka bir aile tarafından evlatlık alınmasıyla başlar.

Harry evlat edinen ailenin kendi çocukları da vardır .Bu aile Harry’İ hiç sevmezler. Kendi çocuklarını daha çok severler. Harry’e merdiven altında bir oda yaparlar. Bir gün Harry bir mektup alır. Bu mektupta Hogwarts büyücülük okuluna katılmasını isteyen bir mektuptur. Üvey kardeşi bu mektubu alır ve okur. Anne babasına getirip okutturur onlarda mektubu şömineye atıp yakakıp kaybetmek isterler ama mektup yanmaz ve her yerden mektup gelmeye başlar. Sonunda Harry ne olursa olsun okula gider ve Harry Potter maceraları başlar.

Bu kitap benim çok hoşuma gitti. Bu kitabı bazılarınız sevebilir bazılarınız sevmeyebilir. Ama ilk önce ilk kitabı okuyarak karar vermelisiniz.

(Visited 3 times, 1 visits today)