HATALARIMIZIN SONUÇLARI

Bir hataya engel olmak için ne yapabiliriz dersem aklınıza ilk ne gelir ? Sonuçları , hatayı onu yaptıktan sonra getirecek sonuçlar yapmamamız konusunda bizi uyarmalı . O hatayı yapmadan önce , bunu yaparsam bana ve çevreme getirileri neler ve nasıl olacak diye düşünmek , beni yapmam ihtimal olan hatalardan çoğu zaman kıl payı kurtarmıştır .

Peki o zaman niye insanlar suç işliyor ? Sonuçta onları suç işlemeye iteleyen nedenler var ve bu nedenlere suç işleme evresine kadar baş etmek zorundalar .  Suçlular kendi düşünceleri ile çelişmek ve kendi kendine yapacakları şeyin sonucunu düşünse Dünya’da suçlu kalmaz mıydı ? Bence böyle olmazdı . Çünkü suç işlemenin de çeşitli sonuçları var ancak insanlar hala suç işlemeye devam ediyorlar .  Yaptırımların artması insanları suç işlemekten uzaklaştırdığı düşüncesine katılmıyorum.

Hapishane sayılarının artırılması ,  yeni kanunlar çıkarılmasından daha mantıklı bir düşünce bana göre . Suç işleyen herkes hapishaneye girmeli düşüncesine de pek katıldığım söylenemez ancak belirli kanunlar eşliğinde belirli zamanlar  içerisinde hapishane cezasına tabii tutulmasının , suçlu oranlarının düşmesini , olumlu yönden etkileyeceğini düşünüyorum …

(Visited 4 times, 1 visits today)