Carefree Happy Woman Enjoying Nature on grass meadow on top of mountain cliff with sunrise. Beauty Girl Outdoor. Freedom concept. Len flare effect. Sunbeams. Enjoyment.

Havamız Nasılsa Öyleyiz

Merhaba, başlıktan da gördüğünüz üzere bugün hava koşullarının insanların psikolojisi üzerinde etkisi olup olmadığını konuşacağız.

Bana sorarsanız bence vardır. Size kendimden örnek vermek istiyorum. Mesela yağmur yağdığında ben biraz mutsuz olurum ve günümün kötü geçeceğine inanırım. Bilmem sizin de değişik hava koşullarında hissettiğiniz duygularımız var mı?  Ama benim daha bir sürü var. Birkaç tane daha örnek vereceğim. Mesela güneşli ve karlı günlerde günümün iyi ve güzel geçeceğini düşünürüm. Bu başkalarında nasıl acaba diye merak ettim. Annem yağmurlu günlerde uykulu ve yorgun hissediyormuş. Bazı arkadaşlarım yağmurlu havaları çok sevdiklerini söyler. Güneş hemen hemen hepimizin üzerinde güzel bir etki bırakıyor anladığım kadarıyla. Güneşli havalarda insanlar kendilerini çok mutlu hissediyor, kapılarını pencerelerini açıyor, dışarı çıkıp gezmek istiyor. Yazın hastalıkların azalacağını herkesin iyi olacağını düşünüyoruz. Şu bir gerçek  ki herkesin düşünce şekli farklı. Ama bence insanların hava koşullarının değişmesiyle psikolojilerinin değişmesi çok normal ve birçok kişi için olağan.

Kendimden ve annemden verdiğim örneklere bakarsak değişik hava koşullarıyla insanların psikolojisi değişir. Siz de kendi düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Sizlere sağlıklı ve iyi günler dilerim.

(Visited 25 times, 1 visits today)