Hayalim İçin

Sevgili Ailem,

Eğitim hayatımla ilgili henüz sizinle paylaşmadığım bir konuyla ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum. Bir hafta önce  Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi sınavını kazandığım haberini aldım ama size hemen bunu söylemek istemedim.  Bir hafta önce  size bu haberi verseydim çok mutlu olacaktınız. Ben de ilk öğrendiğimde sevinçten havalara uçtum. Hemen size bu güzel haberi vermek istedim. Telefonumu elime aldım tam sizi arayacak iken aklıma gelen şeyle sizi aramaktan vazgeçmem bir oldu. Çünkü, beklediğim başka bir haber daha vardı. Tıp Fakültesi okumamı ve doktor olmamı istediğinizi biliyorum ancak sizi kırmak istemediğim için Amerika’daki  Alabama Üniversite’si Güzel Sanatlar Fakülte’si sınavına girdiğimi size söyleyememiştim.

koç üniversitesi ile ilgili görsel sonucu

Bugün sizden habersiz girdiğim bu sınavı kazandığıma dair bir mail aldım. Tam bir hafta sonra aldığım bu güzel haberle sevincim ikiye katlanmıştı. Yaptığım araştırmalar sonucunda Alabama Üniversite’sinin  birçok dizi oyuncusunun eğitim aldığı bir üniversite olduğunu öğrendim.

alabama university ile ilgili görsel sonucu

Sizin bu Üniversite’de okumamı istemediğinizi biliyorum. Lisenin ikinci yılında size bu isteğimden bahsettiğimde bana doktor olmamı istediğinizi söylediğinizde kalbimin paramparça olduğunu daha dün gibi hatırlıyorum. Bugüne kadar sizi hiç üzmemeye, kırmamaya çalıştım ve istediğiniz gibi Koç Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım ancak istediğim hiçbir zaman doktor olmak değildi. Her zaman oyunculuğu eğitimini alarak yapmanın hayaliyle yanıp tutuşuyordum. Bu yüzden internet üzerinden Alabama Üniversitesi’ne drama dersinde rol aldığım bir gösteriyi mail olarak attım. Üç gün önce uzun zamandır beklediğim maili sonunda aldım. Mailde gerçekten çok güzel bir gösteri olduğunu ve bu işe yetenekli olduğumu yazmışlardı. Bu sene Türkiye’den okula kabul edilen iki yüz kişiden biri olduğum da mailde yazıyordu. Ben o iki yüz kişinin arasındaydım. O kadar mutluydum ki anlatmaya çalışsam kelimeler kifayetsiz kalır. Geriye sadece sizi de mutlu ederek istediğim eğitimi nasıl alabileceğim kalmıştı. İki saatlik bir düşünmenin ardından aklıma gelen parlak fikirle Koç Üniversitesinin yolunu tuttum. İçeri girer girmez karşılaştığım görevlilerden birine dekanın odasının yerini sordum. Dördüncü katta asansörün hemen karşısında olduğunu öğrendiğim odanın önüne geldiğimde heyecandan kalbimin yerinden çıkacak kadar hızlı attığını ve ellerimin titrediğini fark ettim. Kapıyı usulca çalıp içeriye girdiğimde  saçlarının üstü hafif seyrelmiş  olan kısa boylu bir Beyefendiyle karşılaştım. Adının Mümtaz Sahici olduğunu öğrendiğim dekanla üç yıl Amerika’da Alabama Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakülte’sinde okuyup Türkiye’ye geldikten sonra burada eğitim görüp göremeyeceğim hakkında bilgi almak istediğimi söyledim. O da bana yeni çıkan kanundan bahsederek bunun mümkün olabileceğini söyledi. Tüm bu bilgileri topladıktan sonra fikrinizi almak benim için çok önemliydi çünkü sizleri üzerek hayalime ulaşmak ulaşamamaktan daha çok canımı sıkacaktı.

Eğer beni desteklerseniz üç yıl Amerika’da Alabama Üniversite’sinde  okuduktan sonra Türkiye’ye gelip Koç Üniversite’sinde de öğrenim görmeyi planlıyorum. Böylece hem kendi hayalimi gerçekleştirmiş olacak hemde sizi kırmamış olacağım.

Kızınızdan Size Kucak Dolusu Sevgilerle…

(Visited 25 times, 1 visits today)