Hayalimdeki Araba

Açık olan penceremden içeriye giren rüzgarın yüzüme hafifçe dokunmasıyla gözlerimi yavaşça açtım ve bütün negatiflikleri arkamda bırakıp yatağımdan kalktım çünkü bu gün o gündü, en büyük hayalimi gerçekleştireceğim gündü. Ellerimi ve yüzümü yıkadıktan sonra eşimle beraber kahvaltı ettik ve takım elbisemi giyip evden çıktım.

Arabamı dört gün önce sattığım için işe toplu taşıma araçlarını kullanarak gidiyordum, neyse ki bugün sondu  ve iş yerine vardığımda çok yoğun bir gün geçireceğimi anlamıştım. İki toplantı üst üste gelmesi yetmezmiş gibi üstüne bir de müşterilerin sayısı da çoktu. Öğleden önce iki toplantıyı da hallettik ve öğlen yemeğine birkaç arkadaşım ile birlikte çıktık. Bir yandan yemeğimi yiyor bir yandan da alacağım arabanın fotoğraflarına bakıyorum çünkü daha fazla dayanamıyor, sabırsızlanıyordum. Tam bu sırada arabanın sahibi aradı ve ondan haber beklediğim için bana nerede buluşabileceğimizi söyledi. Buluşacağımız yere beni en yakın arkadaşım Suat götürecekti. Yemeğimizi bitirdikten sonra ofise döndük ve bütün işlerimizi hızlıca halettik. Bu sayede iş yerinden hızlı çıkabilme imkanı bulduk çünkü patronumuzdan izin almıştık. O da biliyordu bugün hayalime kavuşacağımı.

Çocukluğumdan beri ilgilenmekten, incelemekten en çok hoşlandığım mekanizmalar arabalardır. Arabalar konusunda uzmanlaştıktan sonra hangi markayı en çok sevdiğime karar verdim. Aslında arabalara olan ilgimi ortaya çıkaran da bu marka arabaya olan aşkımdır.

Buluşacağımız yere giderken aklımdan o arabaya nasıl bakacağımı? Nasıl temizleyeceğimi? Nasıl koruyacağımı? Nasıl süreceğimi? Ve bunlar gibi bir sürü soruyu geçiriyordum. Aklımdaki neredeyse bütün soruları cevaplamama rağmen ancak yolun yarısına gelebilmiştik. Resmen yol gitgide uzuyordu. Kafamı bir yere yasladım ve gözlerimi de kapattıktan sonra hayallerime devam ettim. Bu yolu yapınca nedense çok hızlı geldik buluşma noktasına ama bir de ne göreyim ! Birkaç saat sonra benim olacak araba pert idi. Kalbim küt küt atıyordu ve ne yapacağımı bilemiyordum. Suat ile birbirimize bakakalıp adamın soğukkanlılığını seyrediyorduk. Adam hiçbir şey yokmuş gibi bize arabayı satmaya çalışıyordu.

Tam bu sırada irkilerek kafamı yasladığım yerden uyandım Suat’ın beni dürtmesiyle. Uyuyakalmıştım. Rüya olduğu için çok mutlu oldum. Arabadan indim ve hayallerimin arabasını karşımda görünce neredeyse bayılacaktım. Hızlıca baktıktan sonra arabayı alacağımı adama söyledim ve ertesi gün arabayı aldım. Yemeyip içmeyip biriktirdiğim parayı daha güzel bir şekilde kullanamazdım. Bir daha o arabayı satmamak üzere almıştım.

(Visited 91 times, 1 visits today)