Hayalimdeki Eğlence Merkezi

Benim hayalimdeki eğlence merkezi sadece çocuklara hitap etmemeli. Gençlere ve yaşı olgun olan kişilere de hitap etmeli. Nede olsa her insanın eğlenmeye hakkı vardır değil mi? Ayrıca şu alışveriş merkezlerinde olan küçük alanlar gibi değil hem kapalı alanı hem de açık alanı olan bir yer olsa kimsenin daha önce görmediği ya da denemediği her şeyi içine koymak isterdim.

Öncelikle içinde en sevdiğim oyunlardan olan bilardo ve bowling olmalı. Korku sevenler için bir korku evi, kocaman bir havuz ve bir sürü su kaydırağı. Küçükken hepimizin aşık olduğu top havuzu. Ama öyle küçüğünden değil 500 kişinin aynı anda içine girebileceği büyüklükte. Tabii ki gençler için de bir şeyler gerekiyor. Mesela paintball, roller coaster ve DJ eşliğinde eğlenceli müzikler. Ayrıca ülkemizde fazla olmayan adrenalin sporları. Mesela zorbing, bungee jumping ve bouldering yani duvar tırmanışı için bir alan olmalı. Alış veriş merkezi olmadan da olmaz ama. Yataklı sinemalar, eğlence merkezlerinin olmazsa olmazlarından çarpışan arabalar, gondol, büyük bir dönme dolap ve biraz cesaret gerektiren G- Max. Biraz legolarla ilgilenenlere Legoland. Her parçası legodan oluşan bir mekanda olmayı kim istemez?

Yemeklere gelelim. Herkesin aşık olduğu o cennet parçasına. Evet hayalimdeki eğlence merkezinde tabii ki yemek alanı var. İçinde bilindik bilinmedik tüm restoranların , kocaman açık büfelerin olduğu bir yemek alanı. Hem de tüm ülkelerin yemeklerinin olduğu. Böylece kültür alış verişi yaşayabiliriz bence.

Eee her eğlence merkezinin bir sembolü olmalıdır bence. Benim hayalimdeki sembol Galatasaray’ın da olduğu gibi asil bir aslan. Ama öyle oturan falan değil. Merkezimin tam ortasında şaha kalkmış bir aslan. Üstünde de merkezimizin bir tişörtü.

Kısacası benim hayalimdeki eğlence merkezi insanların saatlerce dışarı çıkamayacağı her saniyesi eğlenceli geçecek bir alan. Fakat dediğim gibi sadece bir hayal.

(Visited 91 times, 1 visits today)