Hayalimdeki Kitaplık

Hepimiz kitap okumayı severiz, değil mi? Ben de çok severim. Özellikle de bu pandemi döneminde hepimiz evlerimize kapandık. Corona/ COVİD-19 virüsü çok tehlikeli bir virüs. Ölümlere bile sebep olabiliyor. Bu virüse kimse yakalanmak istemez, değil mi?

Bu yüzden evimizden mümkün olduğunca çıkmıyor, evdeyken canımız sıkıldığında da kitap okuyoruz. Bu dönemde herhalde herkes güzel bir kitaplık kurmuştur kendine veya hayal etmiştir. Ben de size hayalimdeki kitaplığı anlatacağım:

Benim hayalimdeki kitaplığım APARTMAN kadar uzun olurdu. O kadar uzun olurdu ki içine istediğiniz kadar kitap sığdırabilirdiniz… Benim en sevdiğim kitap türü macera/dünya klasikleri ve çocuk kitapları. Bu yüzden de en alt raflarda macera, dünya klasikleri ve çocuk kitapları olurdu böylece onları istediğim zaman kolaylıkla alıp okuyabilirim.

 

Kitapları her hangi bir rafa koyabilirdiniz. Bir kitap  ismi söylediğinizde bir sihirli el çıkar ve size anında o kitabı uzatır. Ancak dikkatli olun, bu el çok sakardır ve kafanıza donk diye bir kitap düşebilir :)

 

Ayrıca ben bu kitaplığı herkesin ortak kullanımına da açardım. Çünkü kitap okumak faydalı ve herkes okumalı. Kitaplar kelime haznemizi geliştirir ve güçlendirir, tıpkı cevizin beyni besleyip güçlendirmesi gibi

İşte bu benim hayalimdeki kitaplığım. Kendinizi virüsten korumayı ve kitap okumayı unutmayın. Kendinize iyi bakın. Hoşça kalın…

(Visited 100 times, 1 visits today)