Hayalimdeki Kütüphane

Ben kitapları çok severim ve evimde  kitap dolu bir odam var. Oraya ben okuduğum ve  okuyacağım kitapları koyarım. Annem ve babam, ben küçükken bana üstünde tavşan olan CD’ li bir kitap seti almışlardı. Onları okuduğum zaman bir sürü şey öğrenmiştim. Ayrıca kelime dağarcığım da okudukça gelişiyordu.  Daha sonra annem çok kitap okuduğumu fark edip bana  evimizde küçük bir kütüphane hazırlamıştı ve ben çok mutlu olmuştum. O odadan hiç çıkmak istemiyordum.

Kütüphanemde çok sevdiğim oyuncaklarım ve okumaya bayıldığım kitaplarım vardı. Ancak hayalimdeki kütüphane de; üstünde kitaplar olan bir duvar kağıdı, beyaz bir kitaplık, bir kaç tane masa, sandalye, prenses koltuklu ve masalı dinlenme köşesi ve her zaman kendini tazeleyen bir meyve tabağı olmazsa olmazdı. Ayrıca, benim kütüphanemde olmasını istediğim kitap türleri macera ve komedidir. Kitap okurken eğer uyursam ve kitap sayfasını kaybedersem diye otomatik kitap ayracının bana yol göstermesini isterdim.

Ben,  her bir buğday tanesini ekince kitap çıkmasını ve bu kitapları kitap almaya parası olmayan çocuklara armağan etmeyi isterdim. Bu da insanları bilge yapardı ve kimse para harcamazdı. Bu çok güzel olmaz mıydı? Aman neyse zaten önemli olan gönül zenginliğidir. Zaten kitap okuduktan sonra hayaliniz de zenginsinizdir.

İşte benim hayalimdeki kütüphanem ve kitaplarla geçmişim bu kadar. Siz de hayalinizdeki kütüphaneyi ya da evinizdeki kitaplığı paylaşın. Görüşmek dileğiyle. Hoşça kalın, kitapla ve bilgelikle kalın.👋📚

(Visited 80 times, 1 visits today)