Hayalimdeki Meslek

Merhaba ben Mina,
Beştepe Ortaokulu 5.sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam benim iyi bir eğitim almamı çok önemsiyorlar. Şuanda
pandemiden dolayı uzaktan eğitim alıyoruz. Eksik kalmamak için ailem ve ben çok çaba gösteriyoruz. Bütün ödevlerimi zamanında yapıyorum, test çözüyorum, zoom derslerine eksiksiz katılıyorum. Bütün bunlar, ailemin bana söylediğine göre gelecekteki kariyerim ve mesleğim için önemli bir basamak.
Okulun dışında 5 yıldır bale sanatı ile ilgileniyorum. Aynı zamanda Ankara Devlet Opera ve Bale`sinde çoçuk bölümündeyim. Baleyide çok seviyorum. Ailem benim için farklı planlar yaparken benim kafamda bambaşka bir meslek var.”Bunu duymaya hazır mısın?” Ben aşçı olmak istiyorum. Yemek yapmayı, masa hazırlamayı, değişik sunumlar yapmayı çok seviyorum. Sürekli yemek programları izliyorum, internetten yeni tarifler buluyorum. Yaz tatillerinde gittiğimiz otellerin restoranlarının mutfaklarına girip executive şefleriyle konuşuyorum. Nasıl yemek yaptıklarını izliyorum. Aşçı olma fikrini ailemle paylaşmaya biraz çekinmiştim. Ama annem ve babamda bu fikrimi çok sevdiler ve destek oldular. Aşçı olmak içinde hem yurt içinde hemde yurt dışında çok güzel okullar varmış.
Benim hedefim çok iyi bir okulda okuyup adımı dünyaya duyurmak ve çok güzel bir restoran açmak. Sizide yemeklerimi yemeye beklerim…

(Visited 194 times, 1 visits today)