HAYALİMDEKİ ODA

Bir gün kendi odamı tasarlama fırsatım olursa neler yapacağım diye şöyle bir düşündüm. Hayallerimin sınırı yok. Öncelikle büyük bir oda ve bol paraya ihtiyacım var. 

Odam benim hem dinleneceğim hem de eğleneceğim bir yer olmalı. Odamın büyüklüğü en az otuz metre kare olmalı. Biliyorum çok büyük ama içine koyacaklarımı duyunca bana hak vereceksiniz. Öncelikle L şeklinde bir oda istiyorum. Yatağım, kıyafet dolabım ve çalışma masam bir tarafta olacak. Diğer tarafta bilgisayar oyun masası ve bateri duracak. Bu taraf eğlence için. Rahatıma çok düşkün bir insan olduğumdan çift kişilik bir yatağım olacak. Gardırobum sürgülü kapaklı olsun, odada çok yer kaplamasın. Kitaplık, basit bir çalışma masası ve sandalyesi yeterli. Renk olarak siyah rengini seviyorum. Duvarlar gri renkte olabilir. Işıklandırma çok önemli. Uzaktan kumandayla çalışan renkli led lambaları seviyorum. Başucuma bir komodin koyarım. Gece yatmadan okuduğum kitabımı, telefonumu, kulaklığımı ve saatimi komodinin üzerine koyarım. Odada halı sevmiyorum. Yerden ısıtmalı bir oda olsun. Yaz için klima da şart. Evet konforu çok seviyorum. Yatak odasından eğlence odasına geçmek için arada bir kapı olsun.

Gelelim benim için dünyanın en eğlenceli odanın dizaynına. Odayı ses geçirmez yalıtım malzemesiyle kaplamam gerekiyor. Bateri çalarken, bilgisayar oyunu oynarken başkalarını rahatsız etmek istemem. Odanın sol köşesine baterimi yerleştireceğim. Bu tarafın ışıklandırmasını kırmızı renkte RGB led ile yapacağım. Bilgisayar kısmına gelirsek önce bilgisayarım ve diğer ekipmanlarım için gerekli elektrik tesisatını kurmam gerek. Bilgisayar oyunu oynarken kulaklık kullansam da bazen yüksek sesli tepkiler veriyorum. Annem bu konuda beni hep uyarıyor. Bu yüzden bu tarafa da ses yalıtımıyla kaplamam gerekiyor. Elektrik prizlerini masa altına yerleştirmek istiyorum çünkü her yerden kablo gözükmesini sevmiyorum. Annem de kablolardan nefret ediyor. Evde bir kedimiz var. Onun güvenliğini de düşünmeliyim.

Elektrik, kablo, yalıtım bittikten sonra  gelelim masa, bilgisayar, monitör, klavye, ışıklandırma ve oyun koltuğum seçimine. Masa benim oyun oynamamda en büyük etkenlerden biri o yüzden masamı sadece ve dikdörtgen şeklinde istiyorum. Oyunlarda güzel performans alabilmek için de üst kalite bir bilgisayar istiyorum.. Şu anda kullandığım monitör ve klavye çok iyi olduğundan onları değiştirmeme gerek yok. Koltuk olarak ta rahat bir koltuk olsa yeter. Duvarlara çeşitli oyun posterleri asabilirim. Odamın bir köşesine bir mini içecek dolabı koysam hiç fena olmaz. Oyun sırasında mutfağa girmek hiç çekici olmuyor. İçine sandviç ve atıştırmalıklar, su , süt  …vs koyabilirim. Hatta belki bir sıcak içecek köşesi de hazırlayabilirim.

Son olarak masa altını, çevresini, mobilya kenarlarını şerit led aydınlatmalarla çevirebilirim. Belki birkaç eski bilgisayar parçasını dekoratif amaçlı kullanabilirim. Dilerim ki bir gün bu şekilde bir odam olur , bir gün bu hayallerimi gerçekleştirebilirim.

(Visited 6 times, 1 visits today)