Hayalimdeki Oda

Ben odamı kendim döşemeyi severim. Tüm ihtiyaçlarımın bir kaç tane odada karşılanması yerine odamda karşılanmasını isterdim. Bu zor bir şey ama eğer odamı hayali bir şekilde döşeyebilseydim şöyle yapardım.

İlk olarak her odada olduğu gibi; bir dolap, çalışma masası, üstünde bilgisayar ve yatak… Yatağımın kırmızı, dolabımın mavi ve masanın da beyaz olmasını isterdim.

Şimdi ihtiyaçlarımın sadece bir odada karşılanması için birkaç eşya daha koymam lazım. İlk aklıma gelen şey su. O yüzden ilk olarak büyük bir damacana su koyardım. Ama yemek için sadece paket yemek yemek zorundayım çünkü yemek yapamıyorum. Bu da çok sağlıklı olmaz. Ama sonuçta hayal dünyasındayım, istediğimi yapabilirim, o yüzden odama ihtiyacım olan tüm mutfak aletlerini koyardım. Sonra da çamaşır ve kurutma makinesi koyardım. Odamda küçük bir de lavabo olurdu. İçinde de tuvalet, musluk ve duş var.

Şimdi de dekor kısmına gelirsek, ilk olarak tavanıma renk değiştiren bir gece lambası alırdım. Oturmak için iki tane kanepe, biri mavi ve diğeri kırmızı. Duvarlarımın bir kısmını mavi, diğerini kırmızıya boyardım. Diğer bir dekor da tavana takılmış kancaya bağlı bir trambolin.

Şimdiki yapacağım şey dekor değil, ihtiyaç değil, neredeyse hiçbir odada da değil… Bunun bir kategorisi yok. Odama gizli iki tane oda koyardım. Bir tanesi duvarda, bir tanesi banyoda. Banyo duvarındaki düğmeye basınca küvetteki bir yer açılır. Oraya girince mavi bir jakuzi vardır. Duvardaki gizli yeri açmak için trambolinin üstünde zıplayıp tavandaki kancayı kendine çekmen lazım, o zaman duvarda bir bölme açılır. İçeride sürünerek geçmen lazım. En sona gelince küçük bir oda vardır. Küçük bir kaydırak ve televizyon vardır. En güzeli ise küçük renk değiştiren bir “disko topu”!

Benim hayalimdeki oda bu, ayrıca biraz fazla kırmızı ve mavi kullanmış olabilirim.

(Visited 17 times, 1 visits today)