Hayalimdeki Odam

Ben odamı ailemle beraber karar alarak oluştururdum. Mavi, siyah şeritler halinde boyattırdım. Ayrıca odamın daha büyük olmasını isterdim. Ben odamın görünüşünün ve manzarasının şöyle olmasını isterdim:

 

Yani, odamda kendi çalışma masam ve bilgisayarımdan oyun oynamak için bilgisayar masam olmasını isterdim. Yatağımın yanında bir kitaplık olurdu. Ben kalktığımda kitaplığımdan bir kitap alıp kitabımı okurdum. Sonra kitaptan sıkılınca (Gerçi ben pek çabuk sıkılmam) ödevlerimi yapmaya başlardım. Ödevlerimin çoğu bitince bilgisayarımı açardım. 15-30 dakika arasında İnternet’ te dolaşırdım.

Benim hayalimdeki odam şu anki odama çok benzemektedir. Orada bir yatak ve dolap aynı yerde. İki masa ve duvarın rengi farklı. Şu anki odamda yatağımın başında bir kitaplık yok, çaprazında duruyor. Ve ortada büyük bir halı yok. İki halı vardır.

Sonuç olarak benim odam sade bir odadır ve odamda oyun oynanabilir, ama parende atılmaz. Odamda kitap okunabilir, ama kitap fırlatılmaz. Benim odamda hesap, kitap yapılır ama yatağımda zıplanmaz. Kısaca benim odam sade, güzel ve şirindir….

(Visited 185 times, 1 visits today)