Hayalimdeki Ülkem

Lider Ben 🙂

Bir ülkenin lideri olsaydım, yakın çevremdeki insanları, yönettiğim ülkeye hizmet edecek ve canla başla çalışacak bir sürü tanıdığımı, bakan olarak atardım. Öyle ki; ülkemi yönetecek insanları kendi ailemden seçebilirdim mesela.

Benim Babam yurt dışı seyahatlerine çok fazla çıkan biridir. Gittiği yerlerde çok fazla insanla tanışıyor. Onlarla dostluk kuruyor. Ülkemizi Dış İşleri Bakanı  olarak en iyi şekilde temsil edeceğini,  güzel dostlukları ülkeme kazandıracağını düşünüyorum.

Dış İşleri Bakanı Babam
Dış İşleri Bakanı Babam

Dedem ve ananem ufak bir otel işletiyor. Yaz tatilinde onların yanına gidiyorum. Onlar otelin tanıtımını çok iyi yapıyorlar ve müşteriler ile çok güzel ilgileniyorlar. Turizm bakanı pekala olabilirler.

Turizm Bakanlarım
Turizm Bakanlarım

Dayım Sağlık sektöründe çalışıyor bence ondan iyi bir Sağlık Bakanı olabilir.

Yakışıklı Sağlık Bakanı Dayım
Yakışıklı Sağlık Bakanı Dayım

Babaannem ev idaresini çok iyi bilir. Ülkemin de para parasal anlamda en iyi şekilde idare edeceğini ve ülkem için en doğru yerlere harcama yapacağını düşündüğüm için babaannem Maliye Bakanı olabilir.Mehmet dedem emekli bir Fen Bilimleri Öğretmeni, bence Milli Eğitim Bakanlığı dedem için biçilmiş kaftan.

Maliye ve Milli Eğitim Bakanlarım Babaannem ve Dedem
Maliye ve Milli Eğitim Bakanlarım Babaannem ve Dedem

Ama en önemlisi Annem için bir sürü bakanlık var. Ev içi idaresinde ve ev işlerindeki başarısından dolayı İçişleri bakanı olabilir. Gerçi okula beni götürüp getirdiği için  Ulaştırma Bakanı da olabilir. Kendisi çok enerji dolu bir insandır. Enerji bakanı da olabilir.

Enerji, İçişleri, Ulaştırma Bakanı Annem
Enerji, İçişleri, Ulaştırma Bakanı Annem

İyi idare edilen bir ülke gibisi yoktur. Ama ailem ve sevdiklerimle yönetebileceğim bir ülke eminim çok daha huzurlu  ve çok daha mutlu bir ülke olacaktır.

Sevgiyle kalın...
Sevgiyle kalın…
(Visited 125 times, 1 visits today)