Hayalimin Peşinden

Sevgili anneciğim ve babacığım, öncelikle sizi ne kadar sevdiğimi ve sizin çocuğunuz olmaktan gurur duyduğumu belirtmek isterim.

Bu yaşıma kadar benim içim çok çabaladınız. Elinizden gelenin hep en iyisini yapmaya çalıştığınızı biliyorum. Gerek sosyal hayatımda, gerekse eğitim hayatımda hep doğru tercihler yapmam için bana çok güzel yol gösterici oldunuz. Maddi ve manevi desteğinizi benden hiç esirgemediniz. Ne olursa olsun, iyi ve kötü günümde, hatta hata yaptığımda bile sizi yanımda hissetmek, sizden güç almak beni daha da mutlu ve güçlü bir birey yaptı.

Beni sizden korkan bir evlat değil size saygı duyan, sizi seven, hata yaptığımda sizden kaçan değil size koşan bir evlat olarak yetiştirdiğiniz için, sevginizi ve desteğinizi benden esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. İyi ki benim ailemsiniz diyebilmek çok güzel bir his.

Ablam ve benim hep mutlu olmamızı başarılı, vatanına faydalı, birer birey olmamızı ayrıca sevdiğimiz meslekleri yapmamızı istediğinizi biliyorum. Bize bize güvendiğinizi fakat uzakta olursak aklınız bizde kalacağınında farkındayım.

Hayaliniz benim tıp okuyup başarılı bir cerrah olmamdı. İstediğiniz gibi sizinde desteğinizle çok çalıştım ve kazandım. Artık Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Tam da sizin hayalinizdeki gibi.

Sizi mutlu etmek beni de mutlu eder. Fakat sizin de dediğiniz gibi insan sevdiği işte başarılı olur diye düşünüyorum. Anneciğim ve babacığım size söylemek istediğim. Hep hayalim olan Amerika’daki Alabama Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesinden kabul edildiğine dair bir mail aldım. Bu benim hayalim gerçek mutlu olacağım tercihim.

Biliyorum haberiniz olmadan başvurdum, sadece denemek istedim ve başardım.

Şimdiye kadar olduğu gibi, hayalimi gerçekleştirmek için desteğinize ihtiyacım var. Sizin desteğiniz olmadan başaramam. Siz yanımda olursanız. İzin verirseniz bu tercihimde de mutlu ve başarılı olacağımı düşünüyorum.

Size bu mektubu beni destekleyip izin vereceğinizi düşünerek yazıyorum. Fakat kararınız ne olursa olsun sizi çok seviyorum.

Berat Yalçınkaya

(Visited 36 times, 1 visits today)