Hayalimin Teslim Olduğu Gün

Hayatım boyunca bu günü bekliyordum. Sadece bu günü. Aslında hayatım boyunca bunun için gayret ettiğim en önemli şeylerden birinin bu olduğunu söyleyebilirim. Hayatım boyunca hayallerimin geçtiği araba. Favori arabam. Bu gün hayatımın en güzel ve en mutlu günlerinden birini yaşıyor olabilirim. İnanılmaz güzel bir duygu. Bütün sabırlarımdan sonra eninde sonunda bu noktaya varabildim. Hala inanamiyorum.

Bugün şirketimle çok güzel yeni projelere imza attıktan sonra hayalımdeki arabaya bakmaya gittim. Sonunda arabayı alıcak kadar zengin olmuştum. Bu benim motivasyon kaynaklarından biriydi. Ayrıca bunun yanında, arabayı almak için çok fazla para gerekecek ve sonunda o noktaya varabildim. Sürekli olarak aynı şeyi dönüp durup yazmam benim heyecanlılığımdan kaynaklıdır çünkü hayalım gerçekleşiyor. Hatta gerçekleşecek çok kısa bir süre içinde. Hayatımda bu kadar başarılı olabileceğimi asla düşünememiştim.

Perşembe akşamıydı, hava ne soğuk ne de sıcak idi. Hava resmen böyle güzel bir güne uyum sağlıyor. Bu beni daha da mutlu ediyor. Hayalıme ulaşabildiğime dair bir kutlama yapmaya karar verdim. Bütün yakın arkadaşlarımı   Londra’daki en ünlü restoranlardan birine çağırdım. Helene Darroze adlı bir mekan. Oldukça lüks fakat bugün benim için hiç bir şey farketmiyordu çünkü eninde sonunda hayalime ulaşabildim.

Arkadaşlarımla oldukça iyi bir akşam geçirdikten sonra eve yöneldim. Eve girer girmez ise bir telefon geldi. Yeni arabamı aldığım şirketten. İnternet üzerinden bazı işlemleri tamamlamamı istiyorlar. Bu prosdür benim için oldukça heyecan verici bir prosedür. Kendime zaman ayırmak için bu günün en uygun gün olabileceğine inanarak  bu günü kendime ayırdım. Spa akşamı olarak adlandırıyorum. Bu günü her şekilde kutlamalıyım. Spa’dan sonra bu yüksek heyecan ile nasıl uyuyiyabileceğimi bilemedim. Yarın teslim edecekler. Hayatım boyunca bu günü bekledim diyebilirim.

Cuma sabahı, yeni arabama kavuşma günüm. Hatırlanmaya değer bir gün olarak kendi tarihime kazdım. Sabahki ilk işim olarak, araba garajına yöneldim. İşte orada duruyordu. Hayatım boyunca üzerinde çalıştığım araba. Gerçek midir bu? Yoksa ben yalan dolan bir hayat mi yaşıyorum. Cevap ise muhtemulen gerçektir. Hayatın gerçeği ki sabredersen ve her şeyi inanarak ilerlersen her şeyi başarabilirsin. İmkansız’ın tanımı yoktur. Olamayacak da. Yeni aldığım arabanının tüm işlemlerini internet üzerinden halletikten sonra aracımı  almak için buluşma noktasına gittim. O da ne? O bir kimse mi yoksa bir obje mi? Bilemedim. Galiba hayatımın bir parçası olan babam. Evet, doğru görmüşüm o benim babam. Muhtemulen bu anı kutlamak için buraya kadar geldi. Anahtar bana iletildikten az sonra arabamı çalıştırıp gitmek istedim fakat, arabada büyük bir ihtimal ile babam vardı. Arabanın kapısını açtığım anda babam beni hemen tebrik etti. Hayata bütün olumsuzluklara rağmen asla eğilmemem ve direnmem ve hatta bu hayallerim ve iş hayatımda bu doruk noktaya geldiğim için tebrik etti. Babam, benim en büyük motivasyon kaynaklarımdan diyebilirim. En büyük örneğim en büyük motivasyonum ve en büyük aşkım. Nasıl mutluyum bilemezsiniz.

(Visited 20 times, 1 visits today)