Hayaller Kitaplarda Saklı

Merhaba bugün size kitaplığımda olan (okuduğum) 2 seriyi tanıtacağım.

Küçük Vampir:

Konusu:
Kitabın ana karakteri olan Anton, vampirlerle alakalı korku öykülerine bayılır. Anton böyle öyküleri sever ama o kitaplardaki vampirleri görünce bir anda tüyleri ürperir. Bir gün penceresine Rüdiger adlı bir vampir gelir. Gerçek hayatta hiç gerçek vampir görmeyen Anton, vampiri hiç korkunç bulmamıştır. Bırakın korkmayı sevimli bulmuştur! Hobileri ise Kitap okumak ve Kızma vampir oynamaktır.

Gelişmeler:
Anton ile Rüdiger kısa zamanda dost olurlar. Fakat bazı sorunlarda vardır. Mesela Rüdiger’in Dorothee adında bir teyzesi vardır. Sıkıntılar sadece bu değildir. Anton’un annesi ile babasının merakı, Rüdiger’in pimpirikli ailesi(vs.) Ama Anton da haklıdır;
Yeni arkadaşının lime lime olmuş siyah pelerinini neden hiç sırtından çıkarmadığını ailesine nasıl açıklayabilirdi?

Bilgiler: Bu seri 20 kitaptan oluşmaktadır. Yazarın adı: Angela Sommer-Bodenburg

Saftirik Greg’in Günlüğü:

Konusu:
Saftirik’in sözlerinden kitabı az çok tanıyabilirsiniz;
“Çocuk olmak zor iştir. Hiç kimse bunu, kendini birdenbire henüz gelişimini tamamlayamamış “ufaklıklarla” her gün tıraş olmak zorunda olan “azmanların” aynı sıraları paylaştığı ortaokulda bulan Greg Heffley’den iyi bilemez.” İşte sizinde anlayacağınız üzere kitap Greg Heffley adında bir ortaokul öğrencisinin hayata karşı dolduruş ve isyanlarının hepsinin derlendiği bir günlük. Bu seri okurken en zevk aldığım serilerden bir tanesi.

Gelişme:
Her kitapta farklı bir olay oluyor. Hangi birini yazıcağımı bilemediğim için bu kısmı ekleyemiyorum.

Bilgiler: Bu seri 15 kitaptan oluşuyor. Yazarın adı: Jeff Kinney

(Visited 36 times, 1 visits today)