Hayaller

Küçüklüğümden beridir hayal ediyorum ileride nasıl bir evde yaşayacağımı, yaşadığım ev küçüklük hayallerimi karşılayabilecek mi ,diye. Benim hayalimdeki ev biraz farklı diğer çocukların hayallerinden. Onlar saraylar. malikaneler. büyük konaklar değil tam tersi sade ve spor bir ev.

Hayalimdeki ev sessiz, sakin kuş sesleriyle, su sesleriyle, bol oksijenin bulunduğu temiz bir yerde olsun. istiyorum. Evimin kocaman bir bahçesi olmalı, bahçede iki tane büyük kapı iki tane de insanların geçmesi için normal boyutta kapı bulunmalı. Bahçe duvarının diplerinden sık ve uzun ağaçlar dikilmiş olmalı, bu ağaçlar bir nevi tel görevi görecektir. Yerler çim olmalı ama belli yerler sebze, meyve, ç,çeklerle dolu olmalı. Bahçede kocaman bir havuz olmalı bir de ördek ve kazlar için küçücük gölet olmalı ama çevresi çevrili olması gerek. Bir tane köpek kulübesi olmalı Border Collie köpeğim için.

Ev iki katlı yayvan bir yapı olmalı. Rengi mavi ve topraktan çıkan ilk metredeki duvar taşlarla kaplı olmalı, evin koskocaman kış bahçesi olması gerek ki kışında bahçe keyfi yaşayabilmem için. İki katlı olmalı ve yüksek tavanlı olmalı ki büsbüyük lamba takabilmem için. Giriş katında salon, mutfak, tuvalet ve bir adet misafir odası bulunmalı, çatı katı ise tamamen bana özel olmalı. Salon ve mutfak iç içe olması gerek. Salondaki koltuklar deri olmalı ama suni deri, bi adet duvara asılı kocaman televizyon olmalı, halı ise küçük, sade ve tüylü olmalı. Mutfak sadece bir duvarda tezgah olmalı bir de adası olmalı yani mutfak ‘Ada Mutfak’ olmalı ama ada sadece masa olarak ve bar sandalyesi kullanılmalı. Misafir odasında orta boy bir televizyon bir tane de çift kişilik yatak bulunmalı. Tuvalet ise gri tonlarından oluşmalı, tuvalet dışında her yer mavinin tonları ve krem renkten oluşmalı.

Çatı katı tuvalet, yatak odası, çalışma odası ve oturma odasının tek bir odaya sığdırılmış olması gerek. Tuvalet yine aşağıdaki tuvaletin renklerinden meydana gelmeli. Odanın rengi lacivert olmalı, yatağım beyaz başlıklı kocaman bir yatak olmalı ki yayılarak uyuyabilirim. Kenar ve küçük bir duvar boyunca aynayla kaplanmış sürgülü kapakları olan gömme dolap olmalı. Koltuklar modern bir kumaşla kaplı olmalı hem de kumaşın rengi beyaz ve tonlarından meydana gelmiş olmalı. Çalışma masamda uzun, cam ve mimar masası tarzında olması gerek.

Benim hayalimdeki ev tam da böyle. İnşallah birgün bu eve kavuşabilirim.

 

(Visited 46 times, 1 visits today)