Hayallerimdeki Araba

Geçenlerde internette gezinirken reklamını gördüğüm bir araba ilgimi çekmişti. Zamanla internetten araştırmaya başladıkça araba iyice ilgimi çekti ve almaya karar verdim. Şimdi ise sırada arabanın nerelerde satıldığı ve bu yerlerden en uyguna nerede bulunduğunu öğrenmem lazımdı.

Arabayı internetten bir siteden almaya karar verdim, arabanın satıcısı başka şehirde yaşıyordu, bu yüzden de seyahat etmem gerekti. Seyahatin süresi ortalama 4 saat kadar sürmüştü. Şehre gittiğimde çok yorgun olduğum için ve saatte geç olduğundan dolayı bir geceliğine otelde kalmaya karar verdim. Arabayı da sabah alıp geri evime dönücektim. Gece yatarken alacağım arabayla ilgili hayaller kurdum, o arabayı gerçekten de çok istiyordum. O zaman için en çok istediğim şeylerden biriydi. Bu düşüncelere dalmışken uyuya kalmışım. Sabah saat 8’de alarmımla birlikte uyandım. Yorgun yattığım için ve çok fazla uyuyamadığım için birazcık uykusuzdum. Yanımda getirdiğim bilgisayardan arabayla ilgili olan para ve evrak işlerini halletikten sonra kıyafetlerimi giyip otelden çıktım. Yeni aldığım arabanın tüm işlerini internetten hallettikten sonra aracımı almak için buluşma noktasına gittim. Ancak gittiğimde gördüğüm şeyler beni çok şaşırttı. O da neydi?

Dediğim gibi gördüklerim beni şaşırtmıştı. Buluşma noktasına gittiğimde ne araba ne de satıcı vardı. İlk olarak şaşırdım ve ne olduğunu anlayamadım. Orada duran bir banka oturup düşünmeye başladığımda neler olduğunu anladım, sanırım kandırılmıştım. Yani ortada ne araba ne de satıcı vardı. Bütün param boşa gitmişti, yapabileceğim hiçbir şey yoktu çünkü evrakların hepsini internetten kabul etmiştim. Bir dahaki seneye kadar yeniden para biriktirip almaktan başka şansım yoktu. İlk başta almasam mı diye düşündüm ama sonra bu arabay ne kadar çok istediğimi fark ettim ve para biriktirmeye karar verdim.

(Visited 28 times, 1 visits today)