Hayallerinizin Peşinden Koşun

Eski dönemlerde yaşayan çoğu insanın eğitimi çok iyi değildi. Çünkü dönemin şartlarına göre çalışıp para kazanmak daha önemliydi çünkü dönemin şartları çok zordu. Çoğu insan da hayallerinden vazgeçip ailesi için çalışmaya başladı. Şimdiki dönemde ise insanların çoğu okul okuyor ama üniversite diploması olmasına rağmen iş bulamayıp hayallerinden vazgeçip hiç istemedikleri bir işte sırf geçimlerini sağlamak için bu duruma katlanıyorlar.

Aslına bakılırsa insanlar hobilerine göre meslek seçimi yapmalılar. Mesela çocukları seven , hareketli , neşeli, hayal güçleri geniş olan insanlar öğretmen olabilir. Ya da hayvanları seven , onlara ilgi duyan birisi veteriner olabilir.  Ama bu hobilere sahip olan birisi gidip asistan olursa iş hayatında hiç mutlu olmaz. Çünkü  sevmediği , ilgi duymadığı ve hayalini kurmadığı bir mesleği yapıyor olur.

Meslek değişimi insanların hayatını değiştiren bir faktördür. Yani meslek seçimi çok önemlidir. Meslek  seçimini yapmak için kendimizi iyi tanımamız lazım. Kendini tanımayan insan meslek seçiminde çok zorlanır. Bu yüzden istediğimiz mesleği yapmak için için çok çalışıp çaba göstermemiz gerekir.

(Visited 76 times, 1 visits today)