Hayat

Sevgi, insanın içini ısıtan hayata bağlayan en güzel ve sıcacık bir duygudur. Sevgi insan olmanın temel gerekliliklerinden hayatın tadına varma gerekliliğinden biridir. Yaşamak için nasıl yemek,  su , nefes gerekliyse sevgi de bir o kadar gereklidir. Sevgi olmadan yaşamanın da tadı ve hiçbir anlamı da olmaz. Sevgi hiçbir karşılığı ve bedeli olmayan bir hediyedir aslında ve ne kadar zengin olursanız olun insanın temel ihtiyacı olan bu duyguyu para ile satın alamazsınız. Sevgi içten gelir.

Yüzyıllardır sevgi üzerine şiirler söylenmiş, şarkılar yazılmış, resimler yapılmış, sevgi en güzel şekilde sanat eserlerine yansıtılmıştır. Çünkü aslında sevgi insanın içini bize döker. Sevgi insanın sevdasını tüm dünyaya yansıtmak istemesidir. Bu da sanat ile sevginin birbirine sevdalanmasını sağlamaktadır.

Peki ya inanç olmadan bir ömür geçer mi?

İnsanlar inanmak için dünyaya gelmiştir. Allah’a, Kitaba, anneye babaya veya herhangi birine inanmak için dünyaya geldik. İnanmak her şeyden önce gelir. İnanç yoksa güven, sevgi saygı da yoktur. Bu yüzden insanlar için inançta çok önemlidir. İnanç insanı başarıya ve istediği her şeye ulaştıracak en güçlü silahtır. Eğer bir insan inançlıysa ve bu inancını azme dönüştürürse o istediği her şeyin üstesinden gelir ve istediği her şeyi başarır.

İnanmanın bu kadar önemli olmasının bir diğer nedeni ise her insan hangi yaşta olursa olsun, hayatının her döneminde başarılı olmanın hayalini kurar. Hiçbir insan yoktur ki bu hayatta başarılı olmak istemesin. Her insan kendi ilgi alanında, işinde, okulunda ya da herhangi başka bir alanda daima başarılı olmak ister. Fakat her insan başarıyı elde edemez. Çünkü başarmak için en temel gerekliliklerden bir tanesi o insanda yoktur. Peki bu gereklilik nedir? Elbette ki bir insanın başarılı olabilmesi için en temel gereklilik, o insanın başarılı olacağına inanması olmaktadır. Ve elbette sonucundan o kişi yaptığı işte başarılı olur fakat başarmak için en önemli şeylerden biri daha ise ”düşünmektir” o kişi istediği şeylerin üzerine ne kadar kafa yorar ne kadar çok onu düşünürse o istediği veya başarmak istediği şeyi elde etmesi onun için daha kolay olur. Ve bunların hepsini yaptıktan sonra her şeyi başarır.

Aslında hayatımızın sadece kendi isteklerimiz ve onları elde etmek amacıyla kurulmuş gibi hayatta en önemli olan sevgi, düşünce, inanç aslında hepsi bizi tek bir sonuca ulaştırıyor. İsteklerimize.

(Visited 17 times, 1 visits today)