Hayata Bağlayan Hayaller

İnsanoğlu gerçeklikten biraz uzaklaşmak istediğinde hayal kurmanın gücüne bırakır kendini. Hayal kurmanın gücü ile milyonlarca yeri ziyaret eder, milyonlarca benzersiz maceraya atılır. Hayallerimizin bize verdiği motivasyon, devam etme isteği ve hedeflerimizi belirleme özgürlüğü sayesinde pek çok şeyi başarabiliriz. Ancak çoğumuz hayal kurmanın gücüne inanmayı yaşımız ilerledikçe unutanlardanız. Oysa ki, hayata farklı bir bakış açısı ile devam etmemezi sağlayan şey hayal kurabilme düşüncesidir. Pes edip umutsuzluğa uğrayanları asla anlamam şu hayatta. Hayallerin ötesine geçmek mümkün, yeter ki vazgeçme!

Her şey her zaman istediğimiz gibi gelişmeyebilir ancak bunu kabul edip çözüm yeri aramak yerine olayların gerçekliğini kabul edip bu olumsuzlukla umutsuzluğa kapılırız. Ama unutmamamlıyız ki her zaman bir çözüm yolu vardır bazen bu çözüm yolunu görmek için yönlendirilmemiz gerekir, hepsi bu. Hayal kurmak her zaman bir seçenektir. İleriyi göremeyecek duruma geldiğimizde bize umut veren ve farklı yollara kapı açabilmemizi kolaylaştıran bir yeri vardır hayatta hayalin. Bizi hayatta bağlayan hayallerimizdir aslında. Hayallerini gerçekleştirmek uğruna her şeyi yapmaya hazırdır insanoğlu. Bazen çevresinden ona ilham verebilecek birkaç detaya ihtiyaç duyar. Hedefine karşı olan bağlılığını güçlendirmek için birkaç örnek ve hayaline yakın hissetmek için somut nesneler arar insan. Hayallerin ötesine geçmek mümkün, yeter ki vazgeçme!

Bir gün gelir hayallerinin gerçekleşmesi bir an meselesidir. İşte o zaman inanamaz insan nereye geldiğine ve nasıl bu noktada olduğuna her şey çok basittir o an. Başarmıştır çünkü onca zaman aklından çıkmayan o anı yaşıyor ve anın büyüsüyle sürüklenip gidiyordur. O an tek düşünebildiği hayattaki hedefine ulaştığı ve bu olayın ona hissettirdiği duygulardır. Peki ya sonrasında ne olacaktır. Başarıları katlana katlana büyüyerek devam edicektir. Asla unutmamak lazım… Hayallerin ötesine geçmek mümkün, yeter ki vazgeçme sen!

Kurduğumuz hayaller bize hedefimizi ciddiye almamız konusunda yardımcı olur. Hayattaki hedefimizi belirleme konusunda büyük yardımı olur bize ardından her zorlandığımızda ya da yapamayacakmış gibi hissettiğimizde bizim arkamızı kollar. Çalışmalarımız sayesinde nereye ulaşabileceğimizi gösteren bir pencere açar aslında bize ve bu pencereden baktığımız da karşımıza çıkan görüntü bizi motive etmeye yeterlidir. Pes etmeye yakın gören insanlar artık kurdukları hayalde onlara heyecan verecek olay bütününü kaybetmiş demektir. Ya da farklı bir bakış açısıyla olaylara bakarak hedeflerine ulaşmak istiyor hatta her gün bunun hayaliyle uyanıyor ancak asla harekete geçmiyorlardır. Onlar ise son ana kadar bekler ve zamanını boşa harcamaktan başka bir şey yapmazlar. Benim onlar gibilere tavsiyem ise: ”Hayallerin ötesine geçmek mümkün, yeter ki vazgeçme!” olurdu. 

(Visited 126 times, 1 visits today)