Hayatımın İdolü

 

Her gün olduğu gibi yine bir gün okuldan eve döndüm, yemeğimi yedim, ödevlerimi yaptım, yatağıma uzandım. Kobe Braynt’ın videolarını izlerken onun gibi nasıl olurum diye düşünüyordum. Onun  büyük bir hayranıydım. Ertesi sabah okula gidip geldikten sonra basketbol çalışmak için dışarı çıktım. Bir buçuk saatlik çalışmanın sonunda Selin’in gözlerimi apansız kapatmasıyla hayrete düştüm sana bir sürprizim var diyerek beni heyecanlandırıyordu. Gözlerimi açtığımda gördüğüme inanamadım.

Karşımda yıllarca özendiğim, her hareketini  teker  teker  incelediğim, hayatım boyunca idolüm olan Kobe Braynt büsbütün bir biçimde karşımda duruyordu. Bana “Demek Ahmet Hakan sensin.” dedi. Ben tıkanmıştım, bunun nasıl olabileceğini aklım almıyordu. En  sonunda “Evet, Ahmet Hakan benim efendim.” dedim. Ben nerden geldiğini anlamamıştım, zaten kafam allak bullak olmuştu ama Selin sonradan bana her şeyi hatırlattı. Kobe Braynt’ın internet sitesine aylar önce yaptığım başvuruda, başvuranlardan birini seçip ona özel basketbol eğitimi vereceği yazıyordu. Ben de en yakın arkadaşım olan Selin’in telefon numarasını aracı olarak yazmıştım, çünkü o sıralar telefonum kırık bir haldeydi.Kaderim bu şansı bana bahşetmiş olmalıydı. Daha Kobe Braynt ile karşı karışıya olmanın şokundayken o beni deneme imtihanına sokmuştu bile on şutumdan sadece ve sadece ikisi isabet bulabilmişti ve ben çok tedirgindim ama Kobe Braynt beni mentalitesine almıştı zaten – takma adı “ mamba mentality” dir- .

Her gün bana yeni hareketler öğretiyor yeni taktikler aşılıyordu. Onunla her gür bire bir antrenman yapmaktan daha güzel bir şey olamazdı. Onunla abi kardeş gibi uyuşmuştuk en azından bende öyle bir izlenim oluşturmuştu. Benimle olan eğitimine bitmesine bir hafta kala bana başaracaksın demişti. Eğitimimizin son günü ise benimle benim için bir hayli önemli olan bir konuşma yaptı .

Söylediklerini aynen size aktarıyorum.’’Seninle eğitimime ilk başladığımda daha çömezdin, bu bir ayda büyük bir yol kat ettin, geleceğin çok açık eğer bu istikrar ve  bu hırs ile basketbol oynamaya devam edersen bunu garantilersin. Seni tanıdığıma çok müteşekkir oldum Ahmet Hakan Şentürk. Basketbol kariyerinde başarılarının devamını dilerim diyerek son sözlerini söylemişti.’’ Ben hem mutlu hem üzgün içimde çok garip bir his vardı. Kobe Braynt ile bir ay boyunca basketbol çalışmak-ki kendisi dünyanın en iyi oyuncularından- hayatım boyunca hayalini kurduğum tek şeydi. Beni hem basketbol kariyerim açısından hem de basketbola karşı fikir yapımı daha da ileri bir seviyeye taşıdı. O sezonun sonunda otuz sayı ortalamasıyla oynayıp ligde en değerli oyuncu unvanına layık görüldüm. Artık yeni bir sezon beni bekliyor Kobe Braynt’ın yolundan ilerlemeye bu azimle çalışmaya devam edeceğim.

(Visited 88 times, 1 visits today)