Hayatımızın Neşesi

Hayatımızda hepimizin için vazgeçemeyeceğimiz şeyler vardır.  Bu vazgeçilmezler insanlar için bu kitap okumak, bazıları için resim yapmak, bazıları için yemek yapmak ve bazıları içinse müzik olabilir. Bu şekilde sayılabilecek olan daha milyonlarca şey vardır çünkü hepimizin ilgi alanları, hoşlandığı şeyler ve yapmak istediği şeyler farklıdır. Vazgeçemeyeceğimiz şeyler bazen yıllar içinde aynı kişi için bile değişiklik gösterebilir. Bazen kendimiz de fark ederiz ki sadece bir yıl öncesinde yapmayı çok sevdiğimiz şeylerden artık hoşlanmayız. Hoşlandığımız şeyler değişse de vazgeçemeyeceğimiz şeylerden biri vardır ki bir kere hayatımıza girdi mi biz değişsek bile onun hayatımızdaki yeri asla değişmez. Bu şey müziktir.

Müzik hayatlarımızda yerini edindikten sonra bir daha asla hayatımızdan çıkmaz bunun sebebi bizlerin müziksiz bir hayat istememesidir. Kimse müziğin zevkini tattıktan sonra müziksiz yaşamayı istemez. Müziğin, hayatımızda müzik ile ilgili görsel sonucubizler değişirken vazgeçilmez olmasının, değişmemesinin sebebi müziğin de çeşitlerinin olmasıdır. Biz değiştikçe hayatımızın içinde olan müziğin türü de değişebilir. Bir yıl klasik müzik severken diğer bir yıl pop müzik sevebiliriz. Bu değişimler sadece yıllar gibi uzun süreler içinde olmaz yalnızca birkaç dakikada bile olabilir. Mutluyken bir anda üzülebiliriz. Bu arada müzik de bizim ruh halimize ve hissettiklerimiz göre değişiklik gösterip bize uyum sağlayabilir. Bu yüzden biz farkında olmasak da müzikten asla sıkılmayız ve müzik hayatımızın bir parçası haline gelir.

Müzik hayatımızda kendine yer edinirken bizim için olan önemi de artar ve bizler daha farkına varmadan bizim bir parçamız haline gelir. Kendiniz için de düşünebilirsiniz. Müziğin hayatına giriş yapacağı kapıları açtığınızdan beri sizin de müzik dinleme veya ,herhangi bir enstrüman çalıyorsanız, müzik aleti çalma isteğiniz artmadı mı? Müziğin hayatını güzelleştirmesine izin veren insanlardansanız hayatınızda müziğin yeri artıyordur çünkü sizler müziğin hissettirdiklerini, ritmini, sizin istediğiniz gibi size uyum sağlamasını ve verdiği zevki tatmışsınızdır.

müzik ile ilgili görsel sonucuMüzik zaman içinde hayatımızın çok önemli bir parçası haline gelmiştir, hayatlarımızın neşesi, ruhu, kültürümüzün bir parçası ve her şeyi haline gelmiştir. Bizi birbirimize bağlayan bir şey haline gelmiştir. Herkesin ilgi alanları ve sevdikleri farklıyken müzik de farklı türleriyle hepimize uyum sağlayıp hepimizin sevdiği bir şey haline gelmiştir.  

Günümüzde çoğu insan müziği hayatlarının içine almıştır ancak hala müziğe bir şans vermeyen kişiler de vardır. Müziğin gereksiz olduğunu düşünen kişiler vardır. Oysaki o kişilerin yapması gereken tek şey müziğin hayatlarına girmesine izin vermektir. Onlar bu izni verdikleri anda müzik de onların hayatlarını güzelleştirecektir. İnsanların hayatlarında müzik olmadan yaşaması üzücü bir şeydir. Herkes müziğin zevkini tatmalı ve müziğin hayatlarından çıkmaması için ona sıkı sıkı tutunmalıdır çünkü müzik hayatımızın neşesidir. Müziksiz bir hayat yaşamanın düşüncesi bile olmamalıdır. Hepimiz hayatımızın neşesini yani müziği hayatımızda tutmalıyız. Müziksiz yaşamanın sadece bir hata olduğunu ve bu hatanın neresinden olursa olsa da dönmemiz gerektiğini unutmamalıyız.

(Visited 21 times, 1 visits today)