HAYATIN SUNDUĞU ELMAS KADINLAR

HAYATIN SUNDUĞU ELMAS KADINLAR

 

 

Yaşadığımız ülkede hala devam ediyor mu sizce kadınlara verilen değer? Sözde çok övülüyorlar fakat haberlerde duyduklarımız veya kadınlara yüklenen iş sayısı aldı başını gidiyor. Gün geçtikçe ayrım daha fazla yapılıyor ve kadınlar sebepsiz yere suçlu oluyorlar. Kimse de demiyor ki kadınlar olmasa ne yaparız. Ne yaparsınız hakikaten?

Hiçbir kadını yargılamadan edemiyorlar. Oldukları gibi kabul edip bağırlarına basamıyorlar. Ünlü düşünürümüz Alfred de Musset’in de dediği gibi “Havayı geldiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da olduğu gibi kabul edin.”

Günlük hayattan örnek verecek olursak eğer; evimizi toplayan da kadınlarımız, çocuklara bakmakla yükümlü olan da kadınlarımız, eğitimimizle ilgilenen de kadınlarımız, hayatımızı anlamlı kılan yine kadınlarımız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “ Yeryüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”

Neden dişisine kötü davranan tek hayvan insanoğlu? Neden bu kadar cani olabiliyorlar? Bu tarz çirkin işler mi yüceltiyor sizleri? Kadının önemini anlayamayanlar hayatın anlamını anlayamamış demektir. Kadına kalkan elin sebebi kadında suç olduğundan değil, elini kaldıran kişinin kendini yerin kaç bin kat altında gördüğündendir. Kadınları çok konuşmasından yargılıyorsunuz ya hani. Doğru bilenler çok konuşurlarmış. Hani diyorsunuz ya kadının her istediğini önüne sersek kadın bu sefer keşke öbür tarafa serseydiniz der diye. Kadın her şeyin en doğrusunu bilendir. Kadın neslin devam etmesini sağlayandır. Kadın saygının, merhametin, fedakarlığın sembolü olsa da bunu ters anlayanlar olabiliyor. Kadın; gülüşüyle içimizi ısıtan, bir kere bile kötülüğümüzü düşünmeyen, soğuk havada eve geldikten sonra o kaloriferin bile veremediği ısıyı verendir bizim kadınlarımız.

Şimdi iki dakikalığına gözlerinizi kapatın. Kadına el kalkmayan, kadınların düşüncelerinin de önemsendiği , iş olanaklarında kadına da erkeğe verildiği kadar hizmetin verildiği, etek veya şort giymenin herkes için en doğal hak olduğu, yolda yürüyen bir kadının arkasından edilen kötü lafların olmadığı, evi sadece kadının temizlemediği, kadınlarımız denilince akan suların durduğu bir dünya düşünün. Erkek önemliyse kadın da önemli olmalı. Halkımızın her şeyi bildiği gibi bunu da bilmesi gerekiyor.

(Visited 135 times, 1 visits today)