Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Uygulama

Dünya nüfusunun yaklaşık %67’si akıllı telefon kullanıyor ve bu akıllı telefon kullanan kişilerin hayatını kolaylaştırmak için bazı uygulamalar var. Bu uygulamalar şunlar:

  • Relax Melodies Premium 

Bu uygulama eğer uyuyamıyorsanız tam sizlik çünkü içinde dalga sesleri, rüzgar sesleri ve 50’den fazla sesleriyle sizi rahatlatır, uykuya dalmanızı sağlar ve tatlı rüyalar görürsünüz.

  • Carrot Alarm 

Ne yapıp etselerde uyanmayanlara özel bu uygulamada sizi hemen havaya dikecek bir uygulama çok inatçı bir alarm uygulaması erteleye bassanız bile ertelemeyip tekrar çalmaya devam ediyor susturması da bir hayli zor tam benlik bir uygulama. 

  • 7 Minute Workout Challenge 

Dışarıya çıkıp spor yapmaya üşenenler için bir uygulama bu uygulamada 7 dakikada ev içerisinde yapabileceğiniz ve yapılması gereken 12 temel egzersizi fotoğraflar ve videolar ile anlatıyor ve böylece fit ve dirençli bir vücut elde etmiş oluyorsunuz.

  • Shazam

Radyoda ya da etrafınızda çalan yerli ve yabancı şarkıların adlarını bilmiyorsanız Shazam uygulamasını açıp dinleterek adını ve sanatçıyı bulabilirsiniz ve ayrıca şarkıyı 2 ile 6 saniye arasında bulup size Youtube linkini ve müziği satın alabileceğiniz bir link veriyor. Ben bu uygulamayı çok kullanıyorum çünkü adını bilmeyip sadece mırıldandığım çok fazla müzik oluyor.

  • En Yakın Taksi Acaba Nerede?

Eğer acil bir taksiye ihtiyacınız var ise bu uygulamada tam sizlik. Bu uygulamada sadece TAKSI yazıp 5255’e gönderince hemen telefonunuza yakınınızda ki taksi durakları numaraları ile hemen gösteriyor ve mesaj ücreti ise 1 TL.

  • Kahve Falı

Bu uygulamada yapacağınız tek şey ise kahvenizi içtikten sonra falınızın fotoğrafını çekiyorsunuz ve uygulama size yorumluyor ne kadar gerçekçidir bilmem ama bazenleri ben de kullanıyorum.

  • Bahane Bul

Bu uygulamada ise bir sürü seçenek ile size bahane söylüyor mesela işe geç kaldınız size hemencecik bahane söylüyor ki patronunuza söyleyebilmeniz için. Bu uygulama da benim için çok yararlı ve eminim ki sizin için de yararlı olacaktır ve bu uygulama ücretsiz.

 

  • Netflix

Bu uygulamanın hikayesi ise şöyle Netflix adı verilen şirket önceden DVD kiralama şirketi idi ama o zamanlar  internet çıktığı için çevrim içi ortamdan videolar yayınlamaya başladı ve Türkiye’de çıktığı ilk saatlerde 7000+ kişi üye olmuştu. Bu uygulamada üyeliği olan herkes Netflix’de bulunan bütün dizi ve videoları izleyebiliyor.

(Visited 120 times, 1 visits today)