Haydi Oyun Oynayalım

Oyun deyince hepimizin aklına ne geliyor? Şahsen benim aklıma saklambaç, yerden yüksek, körebe geliyor. Ama bazılarımızın da aklına sanal ortamda tanımadığı kişilerle veya bilgisayarla oynadığı oyunlar geliyor. Bu oyunlar bana gerçekte arkadaşlarımla oynadığım bir yakar topun bir on pasın tadını vermiyor. Çünkü bilgisayar ekranında gerçek olmayan bir ağacın arkasına saklanmak saçma gelirken gerçek hayatta saklambaç oynarken gerçek bir ağacın arkasına saklanmak eğlenceli geliyor. İşte bu yüzden geleneksel oyunları bilgisayar oyunlarına tercih ediyorum.

Bilgisayar oyunları aslında insanları sosyal çevreden , gerçekten alıkoyup onları dikdörtgen bir hayatın içine çekiyor. Oysa geleneksel oyunlar bizi sosyalleştiriyor, arkadaşlarımızla hoş vakitler geçirmemizi sağlıyor ve en önemlisi bize gerçek hayatta oynanan oyunların ne kadar zevkli ve eğlence verici olduğunu gösteriyor.

Ben bu sebepleri göz önünde bulundurarak oyun vaktimin çoğunu dışarıda arkadaşlarımla oynayarak geçiriyorum. Bu sayede hem gerçekten eğlenmiş hem de gerçekten oyun oynamayı öğrenmiş oluyorum. Benim tavsiyem arkadaşlarınızla dışarı çıkıp uzun süredir oynamadığınız bir oyunu oynamanın verdiği zevki tekrar tatmanız.

top ile ilgili görsel sonucu

(Visited 63 times, 1 visits today)