Hayvan Düşlerim

Ben hayvanları çok severim. Ve özel bir gücüm olsaydı ara sıra ben de hayvan olmak isterdim. Ama bir hayvan seçemem. Olabileceğim hayvanların başında tabii ki köpek gelir. Çünkü benim bir köpeğim var. Onunla çok vakit geçiriyorum. Bana ne dediğini çok ama çok merak ediyorum. Özel gücüm sayesinde istediğim zaman köpek olabilseydim köpeğimin ne dediğini anlardım ve onunla konuşabilirdim. Harika olurdu. Niye harika olduğunu soracak olursanız tuhaf tuhaf hareketler yaptığında ne anlatmak istediğini anlayabilirdim ve ben de ona cevap verebilirdim. Bize geldiği ilk günden beri hep bunu merak etmişimdir. Bunun yanında okula gittiğim zaman Best ve Tepe ile de konuşabilirdim. Onların da ne anlattığını hep merak ediyorum.

Köpekten başka kuş da olmak isterdim. Çünkü seyahat ederken, okula giderken, markete giderken trafikle uğraşmadan çabucak istediğim yere gidebilirim. Araba ile seyahat etmeyi hiç sevmiyorum, kuş olsaydım kendi başıma uçup gideceğimiz yere hemen ulaşırdım. Okula gittiğim zamanlarda sabahları da erken uyanmak zorunda kalmazdım, hemen giyinip uçarak hızlıca okula gidebilirdim.

Köpek ve kuştan başka bir de balık olabilmeyi isterdim. İstediğim zaman bir balık olabilseydim her mevsim yüzebilirdim, denizde yüzmek için yazı beklemek zorunda kalmazdım. Su altını da çok merak ediyorum. İnsanken denize daldığım zaman birkaç saniye içinde nefesim tükeniyor, hemen suyun üstüne çıkmak zorunda kalıyorum. Suyun altını doğru dürüst seyredemeden keyfim bozuluyor. Balık olabilseydim saatlerce denizin altını seyredebilirdim ve yeni şeyler görebilirdim. Belki de balıklarla da konuşabilirdim.

Benim olmak istediğim hayvanlar bunlar, ya sizinki ne?

(Visited 11 times, 1 visits today)