Hayvan Hakları İle İlgili Düşüncem

Biliyorsunuz ki günümüzde hayvanlar üzerinde çeşitli deneyler yapılıyor. Eziyetler ediliyor ve sonunda da çoğunlukla öldürülüyor. Bunların önlenmesi amacıyla önümüzdeki aylarda hayvan hakları kanunu çıkartılacak. Ayrıca 4 Kasım Sokak Hayvanları Koruma Günü, ama ben bunu kutlayamıyorum.
Çünkü hiçbir hayvan korunmuyor. Bence hayvan hakları kanununa birkaç madde daha eklenmeli. Hayvanlar hiçbir şekilde türlerine bakılmadan ne çeşit olursa olsun deneylerde kullanılmamalıdır. Hayvanlara işkenceler yapılmamalıdır (ne için yapıldığını anlamıyorum). Bence hayvanlara zarar verilmemeli çünkü onlar da birer canlı ve bizim onların hayatlarını ellerinden almaya hakkımız yok. Mesela insanlar evde besledikleri hayvanlardan hevesleri geçtikten sonra sokağa bırakmamalı. Çünkü ev hayatına alışmış hayvanlar dışarıdaki ortama uyum sağlayamayıp zarar görüyorlar.
      Hayvanlar öldürülüp doldurulmamalı. Sirklerde hayvanlara farklı amaçlı eziyetler yapılmamalı. Sokak hayvanlarına her gün belediyeler tarafından mama ve su verilmeli. Hayvanlara evler, barınaklar yapılmalı. Evcil hayvanlar kafeslerde tutulmamalı. Nadir bulunan hayvan türleri koruma altına alınmalı. (Tabi eğer nadir bulunan bir tür bulunursa). Hayvanlara eğlence amaçlı videolar çekilirken çeşitli kıyafetler giydirilmemeli ve hayvanların patilerinden tutup hareket ettirilmemeli. (Zaten hayvanlar doğal halleriyle daha tatlı görünüyor). Hayvanlara istemedikleri bir şey yapılmamalı. Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma. Hayvanları petshoplardan değil barınaklardan ya da sokaklardan sahiplenilmeli. Ayrıca hayvanlar bir ticari alet veya başka bir şey değildir. Hayvan tuzakları piyasadan kaldırılmalı.
Ayrıca adalardaki ve köylerdeki faytonlar kaldırılmalı. Çünkü bazı insanlar hayvanları aç ve susuz bırakıyor, bu yüzden hayvanlar ya hasta oluyor ya hastalıktan ölüyor ya da direk ölüyor. Avcılık bir spor değildir yapılmamalı. Onlar da bir canlı bu Dünya hepimizin. Ayrıca Türkiye Atıcılık Ve Avcılık Federasyonu’ nun kapatılmasını istiyorum. Çünkü eğer TAAF(Türkiye Atıcılık Ve Avcılık Federasyonu) kapatılırsa hayvanlar ölmeyecek yabani hayvanlar kurtulacak.
Bu Dünyada sadece insanlar yaşamıyor hayvanlar da bu dünyanın bir parçası ve buna saygı duymalıyız çünkü hayvanlar da bir canlı. Hayvanı katleden insanı da katledebilir. Hayvanlara zarar verenlere psikolojik destek uygulanmalı. Lütfen hayvanları koruyalım eğer hayvanlara şiddet uygulayan birini görürseniz hiç çekinmeden uyarın! Görüşmek üzere hoşça kalın.
(Visited 109 times, 1 visits today)