HAYVANAT BAHÇELERİ OLMALI MI, OLMAMALI MI?

HAYVANAT BAHÇELERİ OLMALI MI, OLMAMALI MI?

Hiç Hayvanat Bahçelerini düşünmüş müydünüz? Şimdi size anlatacaklarım ilginizi çekebilir. Eğer bir Hayvanat Bahçesine gittiyseniz yazdıklarımı bilirsiniz ama gitmediyseniz okumanızı tavsiye ederim.

Siz hiç oradaki hayvanların bazılarının acı çektiğini düşünmüş müydünüz ya da o hayvanların yuvalarından, yaşam alanlarından alıp yaşam alanlarına uygun olmayan bir yere getirildiklerini hiç düşünmüş müydünüz? İşte bu hayvanların o küçük alanlarda hapis edilmeleri çok kötüdür. İnsanların buna hakkı yoktur. Bence buna son verilmeli ve hayvanların yaşam alanlarına dokunulmamalıdır.

 

 

Hayvanat bahçelerinin olumlu etkileri de vardır; Hayvanat bahçelerine gittiyseniz mutlaka görmüşsünüzdür. Örneğin, Lamaların bölgesine gittik diyelim, ordaki tabelada Lama yazar, altında da nerede yaşadığını, eğer herhangi bir özelliği varsa özelliğini de yazıp belirtirler. Her hayvana kendi türünün yediği yemekler verilir. Her hayvanın kendi türü ile birlikte yaşayabileceği özel bir alanı vardır. Fakat, bu alanlar camlarla çevirilmiş veya tellerle kapatılmıştır. Bu da hayvanın özgürlüğünün kısıtlanması demektir. İnsanların hayvanları yakından tanıması için Hayvanat bahçeleri yararlı olsa da, hayvanları düşündüğümüzde onların doğal ortamlarında kalması daha uygundur.

Her durumda hayvanat bahçeleri hayvanların bütün ihtiyaçları giderilse de, onlar için uygun ortamlar değildir.

Sizlere vereceğim bilgiler bu kadardı.

(Visited 1.893 times, 1 visits today)