HAYVANLAR

Kedi Sevenler Apartmanı                                                      11.11.2020

Sevgili komşularım,

Hepinizin bildiği üzere son zamanlarda apartmanımızda oturan ve hayvanların yasak olması gerektiğini savunan insanların sayısı artıyor. Ben de içimde büyük bir hayvan sevgisi taşıdığımdan size hayvanların iyi yanlarından bahsedeceğim ki belki de (kim bilir) içinizdeki hayvan sevgisi daha çok ortaya çıkar. Bu hem sizin için hem de benim için karlı olur.

Öncelikle bir insan bir hayvanı sevmiyor olabilir sizi kesinlikle yargılamıyorum ama bir düşünün, işten veya okuldan yorgun argın dönüyorsunuz ve sizi evde çok tatlı bir dost bekliyor. Üstelik biliyor musunuz? Bu küçük dost sizin arkanızdan konuşmuyor veya sizin hakkınızda kötü şeyler söylemiyor. Siz ona iyi davranırsanız (hatta bazen iyi davranamayabilseniz bile) o sizi koşulsuz seviyor. Bir de bunun sizin için iyi yanları da var. Siz içinizde bir canlıyı ısıtmanın, doyurmanın, mutlu etmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Yani o mutlu oldukça siz mutlu olacaksınız.

Demem o ki siz evinize bir hayvan almayıp bunları yaşamayacak olsanız bile diğer insanların bunları yaşamasına izin verin çünkü bakıp içinizi bir türlü ısındıramadığınız köpek, sahibi için bir sevgi ve mutluluk yumağı. Hatta belki onun için en önemli şey. O yüzden apartman yönetimi yasak koyduğunda ondan vazgeçmesi zor olmaz mı? Umarım hep içinde hayvan sevgisi olan insanlarla karşılaşırsınız.

                                                                                                                                 Zeynep Özge ERTEM

                                                                                                        Hayvanları seven bir komşu                          

(Visited 23 times, 1 visits today)