HAYVANLAR

Bence hayvanlara evde bakılmalıdır ama bu hayvanlara göre değişir. Mesela kediler ve köpekler bu aralar çok popüler. Çünkü bu hayvanlara evde bakılabiliyor. Bence de evde bakılmalı çünkü sokakta kalıp üşüyeceklerine ve yalnız yaşayacaklarına evde yaşamaları onlar için daha iyidir. Ancak alıp da bakmayacaksanız bence hiç almayın çünkü siz onları eve alacaksınız ve sonra da yine sokaklara atacaksınız. Bu yüzden evcil hayvan almadan önce bence ilk önce uzun uzun düşünün.

Sıra kuş, kaplumbağa ve balıklar gelince… Evet bunlar da evcil hayvan ama biz bunları eve aldığımızda aslında biz mutlu oluyoruz ama onlar tam tersine mutsuz oluyor. Çünkü onların yaşam alanını kısıtlamış oluyoruz. Bundan kazanç sağlamaya çalışanlar ise petshop sahipleridir.

Mesela kuşlar gökyüzünde özgürce uçup göç eden hayvanlardır ama biz onları eve aldığımızda onların özgürlüklerini ellerinden almış oluyoruz. Aynı zamanda bu durum göllerde, derelerde ve denizlerde yaşayan balık ve kaplumbağa gibi hayvanlar için de geçerlidir. Bence bu yüzden belirli yerlere hayvan evleri açılsın. Ve bu evleri hayvan isteyen ama alamayan gönüllüler kursun. Hem böylece bahçede kedi, köpek, göllerde kaplumbağa ve balıklar, gökyüzünde de kuşlar özgürce yaşamış olurlar.

Siz acaba benim fikirlerimi nasıl buldunuz?Eğer siz bu konuyu seçseydiniz ne yazardınız.

.

(Visited 46 times, 1 visits today)