Hayvanlar Alemi

kop

Köpek balıkları bütün Dünya’nın okyanuslarında yaşar. Köpek balıkları tropik sularda, kuzey denizlerinde ve Akdeniz’de yaşarlar. Köpek balıkları fok balığı ve balina hariç her şeyi yiyebilir.

tim

Timsahlar bataklıklar ve göllerde yaşar. Bu göller ve bataklıklar her yerde bulunabilir. Timsahlar da köpek balıkları gibi balık yer.

aslan

Aslanlar Afrika’da yaşar. Aslanlar ceylanlar ve zebralarla beslenir.

cita

Çitalar aslanlar gibi Afrika’da yaşar. çitalar Afrika’nın en hızlı koşucusudur. Çitalar ceylanlar ve zebralarla beslenir. Çitalar 3 saniyede 105 km hıza ulaşır.

zeb

Zebralar Afrika’da yaşar. Zebralar ot yer. Aslanlar ve çitalar ise zebraları yerler

hipo

Hipopotamlar güneşten saklanmak için suya girerler. Hipopotamlar Afrika’da yaşar. Hipopotamlar aynı zamanda çamur banyosu yaparak serinler.

pan

Herkesin bildiği gibi pandalar siyah ve beyazdır. Pandalar bambu ile beslenirler yani otçuldurlar, et yemezler. Panda yavruları çok küçük doğarlar. Pandalar 1,5 yaşına kadar annelerinin sütü ile beslenirler. 1,5 yaşından itibaren bambu yemeye başlarlar. Çünkü ancak bu yaşta yeterince güçlü ve sert dişlere sahip olurlar. Günün on dört saatini bambu yiyerek geçirdikleri için birbirleri ile vakit geçiremezler.

foki

Fok balıkları soğuk ve ılıman deniz kenarlarında yaşar. Fok balıklarının güçlü tırnaklarıyla karda mağara kazıp kendine yuva yapar. Fok balıkları karda karınlarının üzerinde sürünerek ilerlerler. Fok balıkları kendisinden küçük denizde yaşayan bütün hayvanları yiyebilirler. Fok balıklarının kürkleri çok değerlidir ama sadece kürkleri için bir tane fok balığı öldürmeniz gerekmiyor.

(Visited 254 times, 1 visits today)