Hayvanlar Nerede Bakılmalı?

İlk başta herkesin aklına hayvanların evde bakılması gerektiği gelebilir, ancak her hayvana göre yaşama koşuları değişebilir. Kimi hayvan evde bakılırsa kimi hayvanda uygun şartlar altında kendileri için daha iyi olur.
Örneğin, daha yeni doğmuş hayvanlar dışarıda bakılırsa zarar görebilir ancak evde bakılırsa onun için daha uygun şartlar altında büyür. Ev ortamına daha uygun olabilen türler kediler, kuşlar, küçük cins köpeklerdir.

Bu türler ev ortamında daha temiz ve mutlu bir şekilde büyüyebilirler. Ama bazı hayvanlar için dışarıda yaşam daha uygun olabilir. O zaman dışarıda kendi haline yaşayabileceği ortam oluşturulabilir. Kulübeler yapılabilir, evde taş binanın içinde yaşam alanını kısıtlamamış oluruz.
                       İnsanlar tarafından dışarıya atılan hayvanlar güzel bir hayat yaşarken tanımadığı ya da bilmediği bir ortama gelince ne yapacağını bilemiyor o zaman da hayvan ya açlıktan ölüyor ya da susuzluktan yani hayvanlara güzel davranalım sokaktaki hayvanlara mama ve su evdeki hayvanlara da olabileceği kadar en iyi şekilde bakalım.

(Visited 33 times, 1 visits today)