Hayvanlar Nerede Beslenmeli ?

Hayvanların, bizler gibi bir canı vardır. Bizim temel ihtiyaçlarımız olduğu gibi onların da temel ihtiyaçları vardır. Bu temel ihtiyaçlardan en önemlileri: barınma ve beslenme olarak sayılabilir. Günümüzde hayvanlara yeteri kadar değer verilmediğini göz önünde bulundurmak gerekir. Şunu unutmayalım ki bizlerden önce bu yerlerde onlar yaşıyordu ve biz onları evlerinden alıkoyuyorsak onlara gereken ilgiyi de göstermek zorundayız.

 Hayvanları evcil hayvan ve vahşi hayvan olarak iki gruba ayırabiliriz. Evcil hayvanları bizler sahiplenerek onlara hem kapı açmış hem de yardım etmiş oluruz. Vahşi hayvanları sahiplenmeyiz. Fakat onlara yardım eden kuruluşlara bağışlar yaparak onlara da yardımda bulunabiliriz. 

 Evcil hayvanları sahiplenirken bazı faktörlere önem göstermeniz gerekir. Sahipleneceğiniz hayvana ilk önce bir sevgi duymalısınız ve onu bir hayvan olarak değil bir dost olarak görmelisiniz.Onlara harcama yapabileceğiniz en yüksek masrafa kadar para ayırmalısınız ve en önemlisi  ona bakabileceğiniz bir alan olmalı. Çünkü onun için en önemli olan şey kendine özgü bir alana sahip olmasıdır. Orası, onun rahat edebileceği ve istediğini yapabileceği bir yer olmalıdır. Bu faktörler istediğin hayvana göre değişiklik gösterir. En önemlisi onun mutlu olduğu ve besleye bileceğin bir alanın olması onun en büyük isteklerinden biridir. Bunları özenle yerine getirmemiz gerekir. Çünkü onlar bunları hak ediyor.

 

(Visited 25 times, 1 visits today)