Hayvanlar ve İnsanlar

Hayvanlar, insanları çok sever. İnsanlar da hayvanları çok sever. İnsanlar, hayvanlara zarar vermez. İnsanlar, hayvanlara zarar verirse, hayvanlar da insanlara zarar verir. Barış içinde yaşamak için hayvanları sevmeliyiz. Hayvanlara zarar verenleri polise, jandarmaya, güvenlik görevlilerine söylemeliyiz.

Hayvanat bahçesinde, hayvanlar kaçmasınlar diye, hayvanları kafese koyuyorlar. Biz o tüm hayvanlarla tanışıyoruz. Hayvanat bahçesinde, hayvanları beslemeliyiz. Bu şekilde, onlara sevgimizi gösterebiliriz. Hayvanat bahçesinde, hayvan sevgisi öğrenebiliriz.

Evimizde de hayvan besleyebiliriz. Evimizde kedi, köpek ve balık besleyebiliriz. Ayrıca, köydeki evlerde horoz, tavuk, civciv, keçi ve inek beslemeliyiz. Bu şekilde gıda ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Bu hayvanlar gübre de yaparlar. Gübreler, ağaçlar ve çiçekler için çok faydalıdır.

Denizde yaşayan canlıları da unutmamalıyız. Okyanusta yaşayan hayvanları da göz ardı etmemeliyiz. Deniz ve okyanuslarda kaplumbağa, köpekbalığı, nemo balığı ve diğer balıklar, yengeçler yaşarlar. Onlara zarar vermemeliyiz. Denizleri ve suları kirletmemeliyiz. Aksi halde, deniz canlıları ölür. Bu durumda, balıklardan ve deniz canlılarından yararlanamayız.

Kötü insanların çevreye ve hayvanlara zarar vermemesi için önlemler almalıyız. Kuralları öğretmeliyiz. Bu amaçla toplantı, konferans, seminer ve eğitim programları düzenlemeliyiz. Böylece, insanlar bilinçli ve bilgi sahibi olurlar. Kurallara uyarlar. Herkes kurallara uyarsa hayvanlar zarar görmez.

Sonuç olarak, insanların hayvanlara, hayvanların da insanlara zarar vermediği bir düzen kurmalıyız. Bu dünyada, hayvanların da yaşamaya hakkı vardır. Bu dünya hepimizindir. Hepimiz bu bu dünyanın bir parçasıyız. Tüm canlılar, birbirlerine saygılı olmalıdır. Herkesin mutlu olduğu bir dünya yaratabiliriz. Ben Ege Saldırım olarak gelecekten umutluyum. Ben hayvanları seviyorum. Herkesin de hayvanları sevmesini istiyorum.                                                                                                                          

(Visited 364 times, 1 visits today)