Hayvanların Yaşam Döngüsü

Yaşam gizemli ve anlaması zor bir döngüdür. Eşi ve benzeri olmayan bir döngü ile oluşur. Bu tanımlanması zor yaşam. Örneğin bir ağaç; Tohum, filiz, köklenme, dalların çıkması, yapraklanması ve en son ağaç olması. Yani bu döngü TOHUMDAN tut ağaca kadardır. Ondan sonra hadi yetmedi ağaç rüzgarda sallanır tohumları toprağa düşer sonrası zaten aynıdır…

http://www.delinetciler.org/attachments/33441d1356969400-tavuklarin-yasam-donguleri.jpg

Ya Hayvanlarda!..

Hop duralım şimdi; sorun kendinize bakalım: “Sizce başka hangi döngüler var?” Bu sorunun yanıtı çok kolay. Tabi burada bir örnek verelim. Tavuk mu yumurtadan çıkar, yoksa yumurta mı tavuktan çıkar? Tavuk yumurtadan çıkar, gelişir, büyür ve oda yetişkin olarak yumurtalarını bırakır. Bu döngü hep böyle devam eder. Aslında bu ifadeyi şöyle de yorumlamak mümkün. Tavuk yumurtadan çıkmaz. Aslında yumurtadan çıkan civcivdir. Civciv büyüyünce tavuk olmaz mı, diye de düşünebilirsiniz. Gerçekçi olan civcivdir.

Sonuç olarak bu tür çelişkiler ileri sürebiliriz. Hatta felsefe yapabiliriz. Felsefi düşünebiliriz. Korumamız gereken bir dünya var ve ona iyi bakmamız gerekir. BAŞKA BİR DÜNYA YOK Kİ !

Kaynak: Google görsel

(Visited 2.127 times, 1 visits today)