HAYVANLARIN YAŞAM TARZI

Hayvanlar, eskiden evlerde değil doğada idi  ve dolayısıyla kendi yiyeceklerini kendileri belirleyip kendileri avlıyor ya da buluyorlardı. Evde, insanlar her hayvan ve türleri için ayrı ,özel ve vitamin aktarımlı mamalar vermek zorunda kalıyor ve bu oranlar her zaman aynı olmuyor ya da hatalı çıkabiliyor.

Her hayvan evde yaşayamaz her ne kadar diğer türler evde yaşamaya uyum sağlayabilse bile. Mesela kuşlar, muhabbet kuşları resmen ev için yaratılmış doğada ve canlılardan duydukları sesleri taklit ederek onlarla bağ kurabilirler. Adaptasyon bu olayın en büyük etkilerinden biridir.Flamingo , ördek vb pek çok hayvan evde yaşayamaz. Zaten her hayvanın yapması gereken belirli hareketler vardır ve özel ihtiyaçları…

Evde hayvanların özgürlüğünü kısıtladığımız için onların bakımını biz yapmalıyız kuşumuz varsa günde yarım saat odada uçurmalıyız, köpeğimiz varsa onunla oynamalı ve her gün onu dışarı yürüyüşe çıkarmalıyız.Bence  evdeki hayvanın ruhu sahiplerininki ile iyice benzer ve neredeyse aynı psikolojide olursunuz.

Vahşi hayvanlar kesinlikle eve ya da kapalı bir alana konulmamalı sadece orman, doğa hayatı vb. yerlerde yaşamalı.

 

(Visited 47 times, 1 visits today)