Hediye

 

Dün benim doğum günümdü. Bugün doğum günümde yaşanan çok güzel bir olaydan bahsedeceğim. Dün en güzel elbisemi giymiştim. Annem ve babamla akşam yemeğine oturduk. Yemekten sonra da pastayı kesecektik. Biz yemek yerken hiçbir zaman susmazdık, herkesin anlatacakları olurdu ama dün akşam yemeğinde kimse yemek yemek dışında ağzını açmadı. Bir şey olduğunun farkındaydım.

Yemekten sonra babamla satranç oynadık. Size söylemiş miydim? Ben satrançta çok iyiyimdir. Onun için babam beni hiçbir zaman yenemez. Babamla satranç oynadıktan sonra annemle de evcilik oynadık. Oyunlarımız bittikten sonra da sıra hediye açmaya geldi. Çok heyecanlıydım çünkü annem doğum günümden bir hafta önce bana ‘Kızım doğum gününde sana öyle bir hediye vereceğim ki çok mutlu olacaksın.’ demişti.

Babam içeriye gitti ve elinde küçük bir paketle geri döndü. ‘Al’ dedi.  Ben heyecanla paketi açtım. Hediye paketini açtığımda şok oldum. Bu bir mucize olmalıydı. Çünkü paketin içinde bebek çorapları vardı. Bu da bir kardeşim olacak demekti. Anneme ve sonra babama baktım ve ‘Bu gerçek mi?’ diye sordum. Annem ‘Evet’ dedi. O kadar mutlu olmuştum ki anlatmam. Çünkü ben bir kardeşim olmasını çok istiyordum. Evet benim doğum günüm işte böyle geçti. Fakat halen kardeşime bir isim bulamadım!!!

(Visited 9 times, 1 visits today)