HEDİYE PAKETİNİ AÇTIĞIMDA!

2020 yılına gelmiştik. Arkadaşlarımla özel bir parti düzenlemiştik. Partide herkes birbirine hediye almıştı. Benim istediğim hediye güzel bir bilgisayardı. Ama böyle pahalı bir hediyenin bu tür partilerde alınamayacağını da biliyordum. Onun için ne çıkarsa çıksın mutlu olacaktım zaten. Sonuçta hediye işin bahanesiydi. Amaç arkadaşlarla beraber olmak ve iyi vakit geçirmekti.

Partiye doğru giderken, kendimin de hediye almayı unuttuğumu farkettim ve hemen bir mağazaya girdim. Mağazadan bir elbise aldım ve yola devam ettim. Parti günü bir arkadaşımın da doğum gününe denk geliyordu. O arkadaşımız da sekiz yaşına gireceği için 8 mumlu bir pasta vardı.

Hediye açma zamanı geldiğinde ilk hediyeyi ben açtım. Hediye paketini açtığımda gözlerime inanamadım! En sevdiğim bilgisayar çıktı paketten. Çok sevinmiştim ama çok da şaşırmıştım. Fakat bu bir çocuğun alması için çok pahalı bir hediyeydi. Bu nedenle üzülerek de olsa arkadaşıma bu hediyeyi kabul edemeyeceğimi söyledim. Ancak çok ısrar ediyordu fakat ben de almamakta inat ediyordum. En sonunda arkadaşım dayanamadı ve gidip kapıyı açtı. Bir de ne göreyim! Kapıda babam bana gülümsüyordu. Sonradan anladım ki, arkadaşlarımla babam işbirliği yapmış ve bilgisayarın parasının çoğunu babam vermiş. Durum böyle olunca ben de tabi ki sevinerek hediyeyi kabul ettim ve hem babama hem de arkadaşıma teşekkür ettim.

(Visited 42 times, 1 visits today)