Hep Böyle Kal Mucizem

Merhaba Minik Mucizem,

Hayat nasıl gidiyor, mutlu musun? Eğer mutluysan bil ki seninle gurur duyuyor ebeveynin, hayat görüldüğü kadar çamurlu ve üzücü değilmiş ha? Eğer mutsuzsan da seninle gurur duyuyorum. Kim istemezdi ki sürekli mutlu olmayı? Sana öğrettiklerimi hatırla, hayatı güzel yapan içini dolduran anılardır. Eğer bu anıların hepsi gün ışığıyla parlasaydı ışık güzel gelir miydi gözlere? Değeri anlaşılır mıydı?

İçinde rahat hissettiğin kimliği yaratabildin mi? Kim olduğuna, kim olmak istediğine, kimlerden hoşlanıp hangi cinsiyete ait olduğuna? Eğer şimdi olmasa bile bu sorulara cevap bulabilmeyi amaçla mucizem, kimliğimiz bizi biz yapan en önemli elementtir. Seni çok iyi anlıyorum, ne kadar düşünürsen o kadar dibe çöküyorsundur bu konularda. Lakin bunlar yoksa senin sen olduğuna kim neye göre doğru neye göre yanlış diyebilir?

Eğitim hayatın nasıl gidiyor? Okul seni zorluyor mu? Ne yalan söyleyeyim, o konu benim de zayıf noktam bu mektubu yazarken. Konular zor gelebiliyor, okul ortamına alışamayabiliyorsun, zihinsel sağlığına kadar etkileyebiliyor inan. Ama şunu asla unutma, notların asla ama asla sana bir değer biçemez. Bir grup sayının hayatını elinden almasına izin verme mucizem. Daha göreceğin çok şey var. Biliyorum zaman zaman çok zor olabiliyor; vazgeçmek istediğin, rutinden kaçıp arkana bile bakmadan yeni bir hayata tutunma arzusu…O toprak renkli gözlerin ne görmüş olursa olsun, hiçbiri kendinden vazgeçmek için bir sebep olmasın sana.

Sana küçük bir sır vereyim mi? Sen asla yalnız değilsin, asla da yalnız olmayacaksın. İnsan doğası hakkında bir şeyler anlatayım: İnsan DNA’sını 2 farklı bireyinkilerden alır. Yani doğduğunda bile içinde seni büyüten insanlardan bir parça olur. Büyürsün, çevrendeki insanlar değişir; okuduğun kitaplar, izlediğin filmler, sokağından geçen insanlar değişir. Öğrenirsin; hepsinden, herkesten, duyduğun, gördüğün tattığın her şeyden! Aklının alabileceği her şey sana yeni bir parça katar, gittiğin her anıdan bir şeyler alırsın kendine. Onlar senle kalır ve asla yalnız kalmazsın minik mucizem.

Umarım yeniliklere olan merakın hiç sönmemiştir, merak en güzel şey mucizem.  Etrafında gördüklerin hakkında meraklı ol, en küçüklerinden en büyüklerine kadar hepsini sorgula. Sana söylenenleri, öğretilenleri araştır. Hayata hep biraz kuşkucu bak, asla hiçbir şeyi olduğu gibi kabullenme. Tatmin olana kadar asla bırakma sorgulamayı, bırak hayat sana ayak uydurmaya çalışsın.

Bilirsin beni, ben müziğe olan bağlılığım ile büyüdüm. Hiçbir zaman yaşıtlarım kadar cesur olamamışsam da hiçbir sözün gözlerimde müziği öldürmesine izin vermedim. Seni asla yapmak istemediğin bir işe zorlamam ancak bu konuda bana kulak vermeni istiyorum. Bir şey bul. Seni hayatta tutacak, her zaman seninle kalabilecek bir şeye sahip ol mucizem. Bu benim için müzik, müzik bana hayat veriyor. Kendimi bildim bileli asla beynimdeki virtüöz susmadı, elindeki enstrümanı çalmaya devam ediyor. Kalbimin ritmi asla durmadı, kendi şarkısıyla büyümeye devam ediyor. Bulduğun şeye öyle sıkı tutun ki seni onsuz çizemesinler mucizem.

Son olarak bilmeni isterim ki şu an, bu mektubu okuduğun an, hangi durumda, kim olursan ol seni her zaman çok seviyor olacağım. Benim sana duyacağım sonsuz sevgi ne yaptıklarına ne de hayatta bulunduğun konuma bağlı. Seni sen olduğun için, 16 yıldır var olduğun için seviyorum. Gözlerindeki sevginin sönmemesi dileğiyle…

Sevgi mesajları 2020: Sevgiliye uzun ve kısa duygusal mesajlar ve sözler

(Visited 19 times, 1 visits today)