Hepimiz Kızımız, Kızımız Hepimiz İçin

Öncelikle herkese merhaba. Bugün sizlere gerçekten çok sevdiğim, başarı merdivenlerini hızla tırmanan bir wattpad kitabı olan 4N1K hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Kitabı bir arkadaşım aracılığıyla okudum. İyi ki okumuşum diyebileceğim bir kitap bu siz de okursanız öyle olacağını düşünüyorum.  Okurken kahkaha atıp bir süre sonra da hüngür hüngür ağlayabileceğiniz, bitmesini istemeyip devamında ne olacağını merak ettiğiniz için tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir kitap.

Özellikle değinmek istediğim bir konu var 4N1K’nın açılımı ne? Aslında bir sürü anlamı olduğuna yönelik konuşmalar var. Bazılarını buraya yazacağım.

  1. Nerede, Ne zaman, Neden, Ne Yapıyorsak Hepimiz Kızımız, Kızımız Hepimiz İçin.
  2. (4) odacıklı kalbim tıka basa doluyken (N)asıl sıkışabilir ki oraya (1) sırık oğlan (K)im bilir?
  3. 4 nöron 1 kız

Peki ya kim bu karakterler?

Yaprak Ayvaz: Kitap kapağında Aysu Bolat, filmde ise Gözde Mutluer’in canlandırdığı Yaprak Ayvaz karakteri pembeyi asla sevmeyen, her annenin prensesler gibi gördüğü kızlardan olmayan, futbol seven, deli dolu bir kız.

Ali Tekelioğlu: Kitap kapağında Dorukhan Kuas Aydın, filmde ise Hasan Denizyaran’ın canlandırdığı Ali Tekelioğlu karakteri bu beş kişilik grubumuzun en sakin en aklı başında olan insanı. Gamzeli oğlanımız.

Oğuz Ünal: Kitap kapağında Hüseyin Bektaş, filmde ise Cemrehan Karakaş’ın canlandırdığı Oğuz Ünal karakteri 3P(pizza, pijama, pislik) kuralından şaşmayan gencimiz.

Sinan Yorulmaz: Kitap kapağında Aeroalbi, filmde ise Turan Cihan Şimşek’in canlandırdığı Sinan Yorulmaz karakteri asla uslanmaz bir çapkınımız. Çorap aşkı ile de bilinir.

Gökhan Karademir: Kitap kapağında Anıl Çebi, filmde ise Sina Özer’in canlandırdığı Gökhan Karademir karakteri hayatınızda tanıyabileceğiniz en kıskanç insan. Kendi hayatında olan 3 kadına ( annesi, Yaprak ve Merve) aşık ve delice kıskanan üyemiz.

Barış Ozansoy: Kitap kapağında Engin Sakın, filmde ise Burak Yörük’ün canlandırdığı Barış Ozansoy karakteri -sırıkların efendisi olarak da bilinir- grubumuzun içinde olmayan birisi Barış. Yaprağa aşık olan ve Yaprak’ın içinde bir prenses yattığını düşünen, o prensesi açığa çıkartmak isteyen biri.

Karakterleri kısa kısa da olsa sizlere tanıtmak istedim. Karakterler böyle de peki bu hikaye nasıl başlıyor?

Yaprak’ın pembeyi sevmediğini söylemiştim. Hikayenin başında Yaprak’ın annesi ona bir pembe gömlek alıyor ve Yaprak bu gömleği giymeyeceğini söyleyip değiştirmeye gidiyor. O sırada Barış ile karşılaşıyor. Barış Yaprak’a sevgilisi için bir elbise alacağını fakat bedeninin olmamasından korktuğundan dolayı Yaprak’a elindeki elbiseyi deneyip deneyemeyeceğini soruyor. Israrlar sonucu da üstüne elbiseyi geçiriveriyor. Ertesi gün eve bir paket geliyor. Dün denediği elbise. Böylelikle Barış ile karşılaşmış daha doğrusu tanışmış oluyor Yaprak. Bu durum tüm grubumuzu sinirlendirse de en çok Ali’yi etkiliyor bu durum. Çünkü Ali Yaprak’a 12 senedir aşık ve aralarındaki dostluğun bitmemesi için hiçbir şey söylemiyor.

Kitabın konusu bazılarına saçma geliyor. Aslında okuyunca devamı gelen ve sürekliliği olan bir kitap bu. Zaten genç kurgu olduğu için pek büyüklere göre değil. Kısacası kitabı okumanızı tavsiye diyorum. Filmi de izlemenizi tavsiye ediyorum ben ikisini de çok beğendim.

(Visited 1.233 times, 1 visits today)