Her Adımda Kitap

“Mümkün olsa her karış toprağa buğday eker gibi kitap ekerdim’ cümlesi benim için attığımız her adımda kitap olması gerektiğini anlatıyor. Kitap okudukça bilgilerimiz artar. Boş boş telefona bakmaktansa kitap okumak bizim için çok daha fazla yararlı. Otobüs duraklarında, parklarda, metro duraklarında vb. yerlerde küçük kitaplıklar olsa ve insanlar buralarda beklerken otururken boşa zaman geçirmek yerine kitap okusa hem zamanını değerlendirmiş olur hem de yeni bilgiler öğrenir.

Kitap okumak bizim için çok yararlıdır ve bize çok şey kazandırır. Bizim cümlelerimizi geliştirir yepyeni bilgiler öğrenebiliriz. Bir yeri görmek istiyorsak ve gidemiyorsak onunla  ilgili kitaplar alabiliriz, kitap okumak hayal gücümüzü geliştirir yeni fikirler ediniriz.

Ben evim de kocaman ve çok geniş bir kitaplığın evimde bulunmasını isterdim. Her tür kitaptan çok sayıda almak onları türlerine göre kitaplığıma dizmek isterdim. O gün canım ne tür kitap okumak istiyorsa hemen bulup okumak çok güzel olurdu.  Şu an kitaplığımda hikaye ve doğal afetlerle ilgili kitaplarım var. Büyüdükçe başka tür kitaplara da ilgi duyacağım ve onları kitaplığıma katmak isteyeceğim

(Visited 70 times, 1 visits today)