Her Gecenin Ardından Bir Güneş Doğar

´´Zorluklar insanın en büyük dostudur. Çünkü insanı karşılaştığı zorluklar güçlendirir.´´ diyen Gasson’un belirtiği gibi insanlar doğup büyüyene kadar bazı zorluklar ve kolaylıklar ile karşılaşır. Yaşamına aldığı bu olgular kişilerin yaşamını şekillendirir. 

Kolaylıklar insanını zorlukları aştıktan sonra önüne serilen güzelliklerdir. Zorluklar ise insanların bir hedefine ulaşması için yapılan çok kolay olmayan faaliyetlerdir. Bu faaliyetler günlük yaşamda önümüze çokça çıkar. Önemli olan bunları görmek ders çıkarmak ve sonrasında yaşamımızda bunları olumlu bir biçimde kullanmaktır. Mesela özel bir okula gitmek istiyorsunuz. Fakat ekonomik imkanlarınız bunu kısıtlıyor. İçinde bulunduğunuz zorluğa bir kolaylık getiriyorsunuz. Özel okulun burs politikasını araştırıp ona göre çokça çalışıp burs kazanıyorsunuz. İşte zorluk sizin en büyük dostunuz oldu bile… 

Hayatımız içinde bu örnekler gibi olaylar çokça vardır. Önemli olan bunları görüp pes etmemektir. Zorluklara göğüs gererek güçlenmek geleceğimizin aydınlık olmasına yardım eder. 

(Visited 29 times, 1 visits today)