Her şaka içinde bir doğru barındırır

Joe 15 yaşında henüz ergenliğinin ortalarında olan sıradan bir erkek çocuğu , Joe da akranları gibi hayatın tamamından sıkılmış bir vaziyette , ama bu çok normal çünkü corona sebebi ile ortaya çıkan pandemi Joe için de zor geçiyor ve bu durumdan fazlasıyla sıkılıyor. Kendisini bütün bu sinir ve stres dolu hayatın içinden uzaklaştırıp sessiz ve sakin bir yere kaçmak istiyor ki bunun aramızdan isteyenlerin sayısı pek de az değildir. Joe bu sıkıcı ve sıradan hayatını değiştirmek için düşünüp taşınır ve sonunda onu biraz da olsa rahatlatacak bir fikir bulur, arkadaşını onlarda yatıya kalması için davet etmeye karar verir ve hemen annesinin yanına en sevdiği arkadaşı Steven’ı çağırmak istediğini söyler ve annesinin izin vermesiyle Steven Joe’lara gelir.

 

Steven geldiği gibi elini yıkar (malum bu dönemde en çok önem vermemiz gereken şeylerden birisi bu) ve koşarak Joe’un odasına çıkarlar. Steven bir arkadaşının ona sen bu filmiz izleyemezsin dediği filmi Joe’a gösterir ve ikisi de der ki zaten gerçek olmayan bir şeyden niye korkalım. Bunun üstüne filmi açmayı denerler ve ekranlarında bir uyarı çıkar ve o uyarıdada bu filmi bu aşamadan sonra izleyen sadece 13 kişinin oluğu ve o 13 kişininde şu anda psikolojik sorunları olduğu yazmaktadır ve bunu görüp tam vazgeçerlerken Joe’un sevgilisi arar ve o filmi izleyeceği için çok cesur olduğunu söyler ve Joe ile Steven birbirlerine bakıp ‘’burdan geri dönüş yok’’ derler ve anlaşmayı kabul edip filmi izlemeye başlarlar.

 

Portal filmini izlemeye başlamadan önce çıkan uyarıyı tembelliklerinden tamamını okumazlar ve o okumadıkları kısımda şu geçer: bu filmi başlattıktan sonra tamamı bitene kadar kapatamazsınız yoksa bu gördüğünüz portal size açılıp sizi içine alır yani herkeste farklı çalışan portal sizi dünya üzerindeki neyden çok korkuyorsanız o korktuğunuz yere götürüyormuş ve hiç bir şekilde oradan çıkamıyormuşsunuz.Fimi izlerken Steven daha fazla dayanamayacağını söyler ve lavaboya gider, lavaboya girmesinden iki saniye sonra Steven’ın çığlık sesleri duyulur ve bunu duyan Joe hemen lavaboya koşar ve Steven’ı orada bulamaz ve aynı olayın kendisini olmaması için korkuyla ağlayarak kumandaya uzanır uzanmaz bir tane daha portal açılır ve onu içine çeker Joe yorganına tutunarak dayanmaya çalışır.

 

Sonra bir anda ışıklar açılır ve bütün bunların, annesinin ve Steven’in Joe’a daha fazla korku filmi izlemesin diye yaptıkları bir şaka olduğunu anlarlar. Joe bunu asla unutamaz ama bütün bunlar olurken bahçelerinde açılan portaldan kimsenin haberi yoktu ve tam o sırada bahçeden gelen gürültüyle yerinden sıçarlar …  

(Visited 26 times, 1 visits today)